Inwestorzy za oceanem spokojnie zareagowali na słowa A.Greenspana

Przemek Barankiewicz
16-07-2002, 18:59

Alan Greenspan nie zdołał przekonać inwestorów do zakupów akcji. W zeznaniu przed Kongresem stwierdził, że sytuacja gospodarcza poprawia się. Spadek zaufania do spółek może jednak sprawić, że pełny potencjał wzrostu nie zostanie wykorzystany. Ponownie lepsze nastroje panują na Nasdaqu. Na NYSE gracze analizują pierwsze raporty finansowe za II kwartał.

Po poniedziałkowym roller-coasterze indeksu Dow Jones (spadał o 5 proc., by odrobić niemal wszystkie straty) dzisiaj jest spokojniej. Słowa szefa Fedu, który m.in. zaapelował o ostrzejsze kary za księgowe matactwa, zostały odebrane raczej pozytywnie, ale to nie chroni głównego indeksu giełdy NYSE przed spadkiem. Nieoczekiwanie spada kurs General Motors, który zaskoczył rynek dobrymi wynikami kwartalnymi. Najsłabszym papierem z DJIA jest jednak Caterpillar, który podał fatalne rezultaty. Spółka tłumaczy, że powodem spadku sprzedaży jest odkładanie decyzji inwestycyjnych przez klientów z sektora budowlanego, energetycznego i górnictwa.

Spadek DJIA powstrzymuje Johnson & Johnson, którego część medyczna przyczyniła się do bardzo dobrych wyników w II kwartale.

Wśród spółek finansowych spadkiem wyróżnia się J.P.Morgan. Wall Street Journal doniósł, że 11 ubezpieczycieli oskarżyło bank o upiększanie ocen Enrona.

W dużo lepszych nastrojach są akcjonariusze Merrill Lyncha, w którego wynikach kwartalnych już widać efekty programu redukcji kosztów.

Indeks Nasdaq znowu rośnie. Tym razem powodują to spółki biotechnologiczne. Najlepszy jest Amgen, lider branży, który 10-proc. zwyżką zareagował na ostateczne sfinalizowanie fuzji z Immunex.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy za oceanem spokojnie zareagowali na słowa A.Greenspana