Inwestorzy zagraniczni porzucają nasz rynek

Marek Wołos
opublikowano: 20-11-2007, 00:00

Nastroje na krajowych rynkach nadal są kiepskie. Wyprzedaż akcji, wzrost rentowności obligacji i osłabienie złotego oznaczają ucieczkę inwestorów. Kurs europejskiej waluty wzrósł do 3,6850 zł, a dolara znalazł się w pobliżu 2,52 zł. Wszystko to działo się przy stabilnych notowaniach EUR/USD i wzmacniającym się jenie.

Rynek niepokoi się, że w sytuacji nasilających się oczekiwań na podwyżki stóp procentowych i związanej z tym ostatniej wyprzedaży na rynku obligacji popyt na naszą walutę znacząco spadnie. Do tego dochodzą obawy związane ze spadkiem na rynku akcji i gwałtowną przeceną małych i średnich spółek. Niepokoje te wzmacniają się z powodu mieszanych nastrojów na rynkach zagranicznych i obaw o kondycję amerykańskiej gospodarki. Bilans tych czynników oznacza w krótkim czasie osłabienie złotego.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy