Inwestuj w piękno...

Materiał partnera
opublikowano: 22-02-2018, 11:50
aktualizacja: 22-02-2018, 11:59

Co najbardziej pociąga mnie w diamentach? Z pewnością ich piękno, wyjątkowość i zachwyt jakie wzbudzają, ale najbardziej zawsze podobał mi się spokój jaki niosą i szczęście jakim otaczają swoich nowych właścicieli.

W Mart Diamonds uważamy iż pierwsze spotkanie z Klientem jest kluczowym momentem w całej diamentowej historii. Poznanie jego potrzeb, założeń i planów związanych z kupowanymi diamentami wpływają na optymalny ich wybór. Wpływ diamentów na nasze życie jest ogromny, dlatego należy je dobierać bardzo starannie. Nie od dziś wiadomo że na wartość diamentów wpływają składowe zasady 4C. Masa diamentu wyrażana w ct ( karatach), jego barwa, czystość i jakość jego szlifu stanowią o wartości kamienia.

Ważny dodatek jakim jest certyfikat, dokument potwierdzający powyższe składowe oceny jakości diamentu w połączeniu z laserową inskrypcją, laserowym oznakowaniem kamienia zgodnym z certyfikatem - pozwalają nam go łatwo zidentyfikować. Taki dodatkowy bonus w postaci laserowego oznakowania i certyfikatu uznanego instytutu gemmologicznego dają naszym Klientom spokój i pewność zgodności otrzymanego diamentu z złożonym zamówieniem. Tak wyjątkowy produkt jakim są diamenty wymaga wyjątkowej obsługi i „dodatków” wpływających na komfort zawieranych na rynku transakcji. Ważnym dodatkiem który nasi Klienci otrzymują jest możliwość redystrybucji zakupionych w Mart Diamonds diamentów.

Doświadczenie zdobywane na diamentowych rynkach, czynny udział w obsłudze transakcyjnej, współpraca i obecność w światowych centrach diamentowych pozwalają nam dostarczać diamenty w najlepszych cenach w tej części Europy. Atrakcyjna cena zakupu jest ważna, ale bez późniejszego wsparcia z strony Mart Diamonds ciężko byłoby naszym Klientom – traktującym diamenty jako aktywo inwestycyjne realizować z takiego aktywa zyski. W inwestycji w diamenty musimy rozważać zawsze dwie ceny – ta po której kamień kupimy oraz tą po której kiedyś go sprzedamy.

Nasze długoletnie doświadczenie pozwala nam od samego początku otaczać naszych Klientów swoją opieką, oferując im szereg dodatkowych usług. Każdy potrzebuje czegoś innego. Na całe szczęście nasi Klienci zawsze otrzymują to czego pragną, w myśl zasady „opowiedz nam czego potrzebujesz a my Ci takie diamenty dostarczymy”. Optymalny dobór kamienia jest kluczowy. Większość ludzi nabywających diamenty, nawet jeśli nie przyznają tego wprost - traktuje je jako inwestycję. Inwestujemy w siebie, zabezpieczamy swój majątek, swoją przyszłość. Jedyne aktywo pozwalające w czasie przenosić wartość lokaty – tak pewien znany finansista określił właśnie diamenty.

Nieduże, łatwo zbywalne, dające się łatwo transportować, mogą latami czekać w ciemnościach sejfu lub zachwycać swym pięknem oprawione w biżuterii. Mogą zmieniać swoich właścicieli co pewien czas lub stać się symbolem rodu, tworząc kolekcję rodzinnych klejnotów, przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Odpowiednio dobrane, te wyjątkowe i o największej jakości zawsze w momencie sprzedaży przyniosą wymierne profity swym właścicielom. Jakie diamenty wybierać? Najlepiej te najrzadsze, kolorowe, o ciekawej żywej barwie. Inwestycja w białe, bezbarwne diamenty, przy ich odpowiednim doborze jakościowym oraz masie także przyniesie ciekawy, dodatni wynik finansowy.

Według ostatnich danych średnia, zeszłoroczna stopa zwrotu z lokacji złożonej np. w niebieskich diamentach dała ponad 9% zysku ponad wskaźnik inflacyjny. Należy pamiętać że wartość dotyczy wszystkich niebieskich diamentów, te o silnej, wyrazistej barwie zdrożały o procent kilkadziesiąt. Niestety na rynku takich kamieni jest niewiele a najwięcej jest dostępnych tych o barwie delikatnej. Na szczęście dla naszych Klientów w Mart Diamonds zawsze mamy, pomimo ich małej rynkowej dostępności, kilka ciekawych diamentów o silnej, wyrazistej niebieskiej barwie. Mamy także i te różowe, czerwone, fioletowe ale także i te najpiękniejsze, jakościowo najlepsze - bezbarwne. W końcu przede wszystkim z diamentów grupy Premium jesteśmy znani nie tylko w Polsce. A to właśnie takie diamenty należy zawsze brać pod uwagę, niezależnie czy ma to być typowa inwestycja czy szukamy kamienia do biżuterii.

W tym miejscu warto podkreślić że nawet diament zakupiony typowo pod inwestycję, może przez czas trwania tej inwestycji, cieszyć oko swego właściciela jako ozdoba jego biżuterii. Powiązanie tych dwóch aspektów – piękna i zabezpieczenia majątku to największa zaleta diamentów, to także nie lada wyzwanie stawiane przed nami, dostawcami Waszych diamentów. W dziale projektowym Mart Diamonds często więcej czasu poświęcamy na formę oprawy niż znalezienie odpowiedniego diamentu. Może dlatego że tworzymy biżuterię pod konkretny kamień a nie odwrotnie. Nasza biżuteria, która jest tworzona ręcznie, przez prawdziwych złotniczych fachowców wyróżnia się na rynku – co podkreślają nasi Klienci - wyjątkową lekkością i oryginalnością wzorów. Dzieje się tak pewnie dlatego iż na każdym etapie jej tworzenia staramy się pozostawać w kontakcie z Klientem, sugerować ciekawe rozwiązania mające na celu tylko jedno – wywołać zachwyt. Taka biżuteria, ręcznie wykonana z najlepszych stopów szlachetnych materiałów często staje się lokatą samą w sobie.

Nietrudno sprzedać, nawet w Polsce, drogi, wyjątkowy diament ale o wiele łatwiej tego dokonać gdy kamień jest pięknie oprawiony. Rynek diamentowy to bardzo ciekawy ale i specyficzny sektor gospodarki. Jedyne aktywo wolne od spekulacji, zyskujące na wartości tak w dobrych czasach jak i w gorszych okresach ludzkości. Kiedy następuje załamanie na rynkach, wszystko traci na wartości – tylko diamenty zachowują się stabilnie, zachowując swą wartość a często nawet sporo na niej zyskując. Towar który zawsze był na szczycie produktów których każdy pragnie, jest pożądany tak samo w czasach prosperity jak i kryzysu.

Wysoka wartość skumulowana w dość niewielkiej formie, wzmożony popyt, obecna globalna e- dostępność i wydawałoby się łatwość nabycia w wirtualnym świecie - stwarza wiele zagrożeń, na które narażeni są kupujący bez odpowiedniej wiedzy i wsparcia z strony doświadczonego sprzedawcy diamentów. Kamienie syntetyczne, poprawiane które przez nieuczciwych sprzedawców są oferowane na równi z kamieniami naturalnymi to prawdziwa zmora rynku ostatnich kilkunastu miesięcy. Klient, najczęściej okazyjnie, nabywa poprawiany lub syntetyczny diament nie zdając sobie sprawy iż jego wartość to często kilka procent jego naturalnego odpowiednika. Tylko naturalne diamenty są w pełni wartościowe i tylko ceny takich kamieni zwyżkują najszybciej.

Złoża tych najbardziej poszukiwanych – różowych i niebieskich są dziś prawie na wyczerpaniu, czerwone są ogromną rzadkością, a na intensywnie soczyście żółte popyt rośnie kilkukrotnie rok do roku. Coraz mniejsza jest także ilość na rynku diamentów bezbarwnych o doskonałej jakości. I choć tutaj jeszcze nie widać problemów z jakimś drastycznym brakiem ich dostępności to objawy są odzwierciedlanych w ich cenach, które w notowaniach hurtowych wzrastają.

Naszym Klientom w ostatnim okresie sporo pomaga dobry kurs dolara, o który opiera się cały handel diamentami. Dobry kurs ma bezpośrednie przełożenie na podniesieni atrakcyjności diamentowej lokaty. Dobra cena zakupu w połączeniu z certyfikacją uznanego instytutu, zabezpieczeniem laserowym diamentu i obsługą consierge Mart Diamonds, gwarantującą m.in. redystrybucję w przyszłości zakupionego diamentu tworzą szczególnie atrakcyjny klimat dla zakupu diamentów. Jakie więc diamenty wybierać?

Brylanty ale także diamenty w innych kształtach, szczególnie te w ciekawych barwach – ważne by były jak najbardziej wyjątkowe i oczywiście naturalne.

Mart Diamonds S.A.


Mart Diamonds Dystrybucja sp. z o.o. 40-079 Katowice ul. Gliwicka 2 lok. 5 INFOLINIA 801 080 531

www.martdiamonds.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Inwestuj w piękno...