Czy wiesz, że... inwestując z TFI, sprawdzaj historię jego wyników

Puls Biznesu, Materiał partnera: Altus
opublikowano: 02-07-2018, 22:00

Ryzyka związanego z inwestowaniem na rynku kapitałowym nie można uniknąć, ale można nim zarządzać.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek inwestycji trzeba ustalić podstawowe elementy strategii inwestycyjnej. Należą do nich m.in. moment wejścia w inwestycję, kwota, moment zakończenia inwestycji i horyzont czasowy. Precyzyjne ustalenie takiego planu pozwoli w dużym stopniu wyeliminować z procesu inwestycyjnego wpływ emocji na decyzję i zwiększyć szanse na to, że dana inwestycja zakończy się zgodnie z oczekiwaniami inwestora. Rozwiązaniem, które może przybliżyć inwestora do realizacji celu inwestycyjnego, a które jednocześnie nie wymaga zaangażowania dużej ilości czasu, są fundusze inwestycyjne.

Zarządzający funduszami, wykorzystując swoje bogate doświadczenie i znajomość rynku, dysponują aktywami inwestora w jego imieniu. Tylko jak dobrze wybrać fundusz spośród bardzo bogatej oferty na polskim rynku? Pewną wskazówką mogą być historyczne wyniki funduszu — z reguły fundusze, które osiągają ponadprzeciętne stopy zwrotu w długim okresie w przeszłości, mają największe szanse na regularne powtarzanie tego wyniku w przyszłości. Jednak wybór funduszu nie zwalnia inwestora z interesowania się własnymi aktywami — to zadanie inwestora, by fundusz regularnie kontrolować pod kątem realizacji przyjętej strategii inwestycyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Puls Biznesu, Materiał partnera: Altus

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Tfi