Inwestycje

Wojciech Chmielarz
opublikowano: 24-09-2008, 00:00

Inwestycje: Wybiórcze zakupy na giełdzie kiedyś przyniosą zysk

W najbliższym okresie największą część portfela (50 proc.) powinny stanowić instrumenty bezpieczne. W przypadku produktów w pełni gwarantowanych najbardziej dochodowe są — i przez pewien czas jeszcze będą — lokaty bankowe. Stałe oprocentowanie rocznych depozytów w bankach na poziomie 7,5-8,0 proc. powoduje, że mija się z celem inwestowanie w opiewające na dwukrotnie dłuższy termin obligacje skarbowe. Mocno kontrowersyjna pozostaje sprawa produktów strukturyzowanych, bo większość z nich konstruowana jest "po czasie" — na podstawie danych historycznych.

Resztę kwoty warto inwestować bardziej agresywnie. Wybiórcze kupowanie walorów niektórych spółek przy poziomie indeksu WIG20 poniżej 2400 pkt raczej przyniesie zysk, a to, czy stanie się to za pół roku, czy za rok, pozostaje tak naprawdę sprawą wtórną.

Zmiana trendu na dolarze na spadkowy pozwala łaskawiej spojrzeć na surowce, choć osłabienie gospodarki nie sprzyja zwyżkom.

Marek Nienałtowski, główny analityk rynków finansowych Goldenegg — Niezależni Doradcy Finansowi

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Chmielarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Inwestycje