Inwestycje.pl: W oczekiwaniu na krajowe dane

Marcin Markowski/Inwestycje.pl
opublikowano: 19-10-2009, 12:19

Poniedziałkowe notowania na warszawskim parkiecie przyniosły kontynuację zwyżki na rynku akcji, w szczególności na  największych spółkach. Oczekując na krajowe dane makro, które będą podane do  publicznej informacji w drugiej połowie sesji, rynek najwyraźniej oczekuje bardzo dobrych wskazań. Szczególnie istotna będzie wielkość produkcji przemysłowej za miesiąc wrzesień.

Dzisiejsza sesja na parkietach azjatyckich wypadła dobrze. Mimo, że japoński Nikkei 225 stracił symbolicznie -0,2 procent, to Hang Seng zyskał +1,2 procent, z kolei Shanghai B-Shares wskazał na zamknięciu +1,7 procent. Kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy wspierały wyraźnie długą pozycję na starym kontynencie, zwyżkując w okolicy +0,5 procent.

Wyraźnym liderem sesji na GPW po raz kolejny pozostaje WIG20. To dzięki blue chipom szeroki indeks zyskuje kolejne istotne poziomy punktowe. Małe i średnie spółki pozostają wciąż nieco w tyle, ale nie można wykluczyć, że i te w odpowiednim czasie pokażą swoją siłę. W bieżącym tygodniu indeksy powinny poruszać się w rytm wyników kwartalnych spółek z USA, w szczególności z branży finansowej, czyli Bank of New York oraz Wells Fargo.

Aktywność krajowych inwestorów jest umiarkowana. Na szerokim rynku odnotowaliśmy 0,4 miliarda złotych przed godziną 12:00. Około 73 procent tej wartości przypadło na największą dwudziestkę. Inwestorzy indywidualni czekają przynajmniej na kilkuprocentową korektę, która pozwoli na powiększenie pozycji na akcjach w portfelu inwestycyjnym. Nie można jednak wykluczyć, że oczekiwania te zakończą się jak zwykle kolejną falą wzrostową, która doprowadzi indeksy cenowe na nowe tegoroczne rekordy.

Marcin Markowski
Makler z upr. doradztwa inwestycyjnego Inwestycje.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Markowski/Inwestycje.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu