Inwestycje uczelni w Legnicy

ES
opublikowano: 01-03-2006, 00:00

Budowę kompleksu sportowego z basenem za 60 mln zł oraz remont budynków na siedzibę rektoratu i akademika dla studentów zapowiedziała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy (PWSZ).

— Rozpoczęliśmy negocjacje z dwoma inwestorami zainteresowanymi finansowaniem budowy kompleksu rehabilitacyjno-sportowego — mówi Jerzy Stefaniak, kanclerz uczelni.

Jeśli negocjacje zakończą się szybko, do końca 2008 r. uczelnia i miasto zyskają kompleks, w którym znajdą się: basen olimpijskich rozmiarów z widownią, gabinety lekarskie, kawiarnie i kręgielnia. W tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę.

W tym miesiącu PWSZ zapowiada przetarg na adaptację budynków przeznaczonych na akademik. Koszt inwestycji szacuje się na 11 mln zł. W kwietniu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie remontu kolejnej nieruchomości, w której za blisko 6 mln zł ma powstać siedziba rektoratu. Kolejna inwestycja to remont budynku należącego do kampusu. Ma w nim powstać m.in. pięć sal wykładowych oraz biblioteka. Będzie to kosztować 31 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestycje uczelni w Legnicy