Inwestycje w lokale usługowe i apartamenty serwisowane coraz bardziej atrakcyjne

Partnerem publikacji jest Euro Styl
opublikowano: 16-02-2022, 13:06
aktualizacja: 18-02-2022, 13:46

Na całym świecie, a zwłaszcza w największych miastach europejskich, porządkuje się system najmu wyraźnie rozgraniczając krótkoterminowy od długoterminowego. Prawdopodobnie także w Polsce zmieni się polityka władz w najpopularniejszych turystycznie aglomeracjach. Wprowadzane mogą zostać regulacje, których celem będzie przesunięcie uwagi inwestorów indywidualnych z krótkoterminowego najmu mieszkań na lokale usługowe czy apartamenty serwisowane.

Budynki projektowane z myślą o najmie turystycznym, krótkoterminowym, są nieco inne od typowo mieszkalnych. Ich części wspólne projektuje się często jako nieco prostsze, jednak trwalsze, np. zabezpiecza się narożniki by walizki gości nie niszczyły ścian. Definiowanie przeznaczania obiektu eliminuje też konflikt oczekiwań pomiędzy osobami mieszkającymi na stałe, a przyjeżdżającymi na krótki wypoczynek.

- Inwestorzy coraz częściej wybierają apartamenty serwisowane w obiektach odpowiednio zaprojektowanych i przygotowanych pod najem krótkoterminowy, a także lokale usługowe na parterach atrakcyjnie zlokalizowanych budynków mieszkalnych – mówi Magdalena Reńska, dyrektor zarządzająca i członek zarządu w spółce Euro Styl z Grupy Dom Development.

Dedykowane produkty inwestycyjne mają ogromną zaletę – nie rodzą wątpliwości pod kątem formalnym. Pozwalają odliczyć podatek VAT przy zakupie, czerpać stałe zyski przy zminimalizowanym zaangażowaniu właściciela, a rynkowa wartość tego typu lokali rośnie. Inwestujący w nieruchomości, którzy mają w portfelu więcej mieszkań, często odczuwają obciążenie ich operacyjną obsługą, czyli np. psującym się sprzętem AGD oraz codzienną opieką nad indywidualnym najemcą. Rozwiązaniem tego problemu może być relacja B2B, czyli typowo biznesowa, gdzie inwestor współpracuje z profesjonalistami. Przy rosnącej skali inwestycji zakup lokalu użytkowego jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko z finansowego punktu widzenia, ale także minimalizowania czasu poświęconego przez właściciela na sprawy związane z inwestycją.

W Gdańsku jest w czym wybierać

Szeroką ofertę tego typu produktów można znaleźć w wielofunkcyjnej inwestycji DOKI, stworzonej w myśl idei 15-minutowego miasta, powstającej na historycznych, postoczniowych terenach w centrum Gdańska. W parterach DOKI Living, czyli części mieszkaniowej realizowanej przez Euro Styl, powstaje obecnie 40 lokali usługowych, a docelowo będzie ich dwa razy tyle. Niedługo znajdą się w nich kawiarnie, piekarnie, lokale gastronomiczne i liczne usługi, z których codziennie korzystać będą mieszkańcy osiedla i okolic. Partery DOKI Living stworzą więc atrakcyjną, tętniącą życiem przestrzeń.

Usług kreowanych przez Euro Styl w obrębie DOKÓW jest jednak znacznie więcej i przyciągać one będą także osoby z innych dzielnic Gdańska oraz turystów. Tuż obok części mieszkaniowej, na parterze zabytkowego, rewitalizowanego budynku MONTOWNI powstanie bardzo duży food hall o powierzchni 2300 m kw., a na wyższych kondygnacjach 114 loftów serwisowanych na sprzedaż – jest to specjalnie przygotowana i zaaranżowana część hotelowa inwestycji. Będą to unikatowe architektonicznie – z kontekstem historycznym, przestrzenne i w pełni wyposażone apartamenty zarządzane przez profesjonalną spółkę operatorską z grypy kapitałowej Dom Development. Inwestorzy – właściciele loftów – nie będą więc musieli martwić się o obłożenie, ani angażować w bieżącą obsługę swoich nieruchomości.

Lokale usługowe pojawiają się też w innych, atrakcyjnie zlokalizowanych inwestycjach Euro Stylu, m.in. w powstającej w śródmieściu Gdańska Perspektywie. Ofertę tę, także w zakresie lokali na parterach oraz apartamentów serwisowanych, firma rozwijać będzie również w inwestycjach na Dolnym Mieście, położonym w spacerowej odległości od Głównego Miasta. Przykładem jest Esencja – inwestycja Euro Stylu, która powstanie w kwartale ulic Jałmużniczej, Toruńskiej i Kamienna Grobla, tuż przy rzece (Nowej Motławie).

Unikatową i bardzo atrakcyjną ofertę stanowią też apartamenty, które Euro Styl buduje w Jastarni na Półwyspie Helskim.

– Nasze plany inwestycyjne dotyczące tworzenia oferty lokali usługowych czy apartamentów na wynajem są zgodne z kierunkami nowoczesnego rozwoju miast i podnoszenia komfortu życia mieszkańców w danej lokalizacji. Dla inwestorów oznaczają z kolei atrakcyjne i bezpieczne pod względem prawnym i finansowym możliwości inwestowania. Najnowocześniejsze narzędzia technologiczne, takie jak makiety wirtualne czy systemy wsparcia procesu sprzedaży, pomagają zaś Klientom w wyborze najkorzystniejszej dla nich inwestycji – podsumowuje Magdalena Reńska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane