Inwestycje w odnawialne źródła energii to melodia przyszłości

  • Materiał partnera
opublikowano: 06-09-2019, 09:37

Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce

Zgodnie z danymi Europejskiego Urzędu Statystycznego Eurostat w ostatnich latach wzrosło znacząco na Starym Kontynencie zużycie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Zainteresowanie inwestycjami w urządzenia pozwalające na pozyskiwanie energii z wody, wiatru czy słońca staje się coraz powszechniejsze, zwłaszcza że pozostaje w zgodzie z postulatami natury ekologicznej. To nie tylko, np. zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, ale także zwiększenie zatrudnienia w sektorze nowych technologii. O rosnącym zainteresowaniu tematyką paneli fotowoltaicznych, solarów czy pomp ciepła świadczyć może tegoroczna, rekordowa pod względem liczby gości, edycja Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia. Podczas marcowej wystawcy w Targach Kielce, przeszło 6 000 zwiedzających zapoznało się z ofertą 84 firm. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania pod hasłem „Dom bez rachunków”. Podczas paneli poruszono kwestię znaczenia pomp ciepła w dużych przedsiębiorstwach, ale także budynkach mieszkalnych. Tematyka paneli słonecznych została poruszona w trakcie organizowanych przez nasz ośrodek Ogólnopolskich Targów Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM. Popularność tego typu wydarzeń pozostaje w zgodzie z danymi mówiącymi, iż sektor fotowoltaiki jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów OZE w Polsce i na świecie (dane za: Agencja Moody's). Pomimo entuzjastycznych przewidywań dotyczących rozwoju rynku energii odnawialnej w naszym kraju, zwiększenia popularności samochodów z napędem elektrycznym i mocy płynącej m.in. ze źródeł fotowoltaicznych istotną kwestią pozostaje edukacja ekologiczna mieszkańców naszego kraju. Alternatywne źródła energii mogą w dłuższej perspektywie pozytywnie wpłynąć m.in. na jakość powietrza. Tej jakże ważnej tematyce poświęcony został

Kongres Ekologii Powietrza ANTYSMOG, którego premierowa edycja odbyła się w naszym ośrodku w lutym 2019 roku. Jego celem była debata na temat możliwości ograniczenia emisji CO2 w mieście. Inwestycje w odnawialne źródła energii to melodia przyszłości. Naszym zadaniem, jak w przypadku każdej branży reprezentowanej przez naszych wystawców, jest stworzenie możliwości do dialogu pomiędzy dostawcą i odbiorcą tego typu usług.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu