iPady najtrudniejsze w naprawie

TR
opublikowano: 01-03-2013, 13:01

Najłatwiejszym w naprawie tabletem obecnym na rynku jest Dell XPS. Na przeciwnym biegunie znalazł się Microsoft Surface Pro i całe rodzina iPadów – informuje "The Los Angels Times" powołując się na indeks sporządzony przez IFixit.

IFixit, kalifornijska firma znana m.in. z publikacji przewodników dla technologicznych majsterkowiczów, stworzyła indeks, z którego można dowiedzieć się o poziomie trudności naprawy poszczególnych tabletów.

Najłatwiejszym w naprawie tabletem obecnym na rynku jest Dell XPS. Na przeciwnym biegunie znalazł się Microsoft Surface Pro i całe rodzina iPadów
Najłatwiejszym w naprawie tabletem obecnym na rynku jest Dell XPS. Na przeciwnym biegunie znalazł się Microsoft Surface Pro i całe rodzina iPadów
None
None

Przy jego tworzeniu posłużono się skalą punktową od 1 do 10. Tablety ocenione na 10 są najprostsze w naprawie. Za te z "jedynką" lepiej się samemu nie zabierać tylko odsyłać do producenta. Microsoft Surface Pro otrzymał najniższą notę. Kolejnymi produktami najtrudniejszymi w naprawie są iPady. iPady 2-giej, 3-ciej i 4-tej generacji oraz iPad Mini ocenione zostały na 2 punkty.

Największym mankamentem iPada jest wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia wyświetlacza podczas rozkładania tabletu na części.

Żadne z ocenianych przez IFixit urządzeń nie zasłużyło na 10. Najwyżej w indeksie ulokowany został Dell XPS, któremu przyznana została ocena 9. Oceniającym najbardziej podobała się możliwość łatwego zdjęcia obudowy tabletu i wymiany baterii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane