Ipopema: Prognozy wyników na III kwartał

KZ
opublikowano: 30-10-2009, 11:39

Specjaliści Ipopemy nie oczekują poprawy wyników spółek w trzecim kwartale.

Łączny zysk netto spółek, analizowanych przez Ipopemę (4,7 mld zł) jest o 18 proc. niższy w porównaniu z analogicznycm okresem ub. r. W 2 kw. roczna ujemna dynamika była większa, bo wyniosła -31 proc.
„Spadek w 3 kw. jest mniejszy wyłącznie dzięki pozytywnemu wpływowi wyników spółek naftowych. Jeśli ich nie uwzględnić, zagregowany wynik netto sięgałby 3,4 mld zł i byłby o 41 proc. niższy, niż przed rokiem. W 2 kw. analogicznie liczony wynik był niższy o 35 proc. r/r” – czytamy w raporcie.

Ipopema spodziewa się po bankach nieznacznie gorszych osiągnięć, niż przed rokiem, głównie przez niższe dochody z działalności handlowej. Najlepiej – zdaniem analityków biura – w ostatnim kwartale wypadły ING BSK, BZ WBK i Handlowy (pododbego zdania są analitycy DM IDM – red.).

W branży chemicznej dobre wyniki powinny przedstawić: Synthos, Puławy i Ciech, Police i Tarnów zanotują natomiast straty operacyjne i netto.

W sektorze budowlanym najwyższe dynamiki zysku powinny się stać udziałem PBG i Budimeksu (ta ostatnia spółka już opublikowała wyniki).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Ipopema: Prognozy wyników na III kwartał