Ipsos: w europejskich biurach marnuje się 17 proc. wydrukowanego papieru

Polska Agencja Prasowa SA
18-05-2006, 17:46

Niepotrzebnie w europejskich biurach  drukuje się 17 proc. papieru - wynika z badań przeprowadzonych przez Ipsos na zlecenie jednego z producentów drukarek.

Niepotrzebnie w europejskich biurach  drukuje się 17 proc. papieru - wynika z badań przeprowadzonych przez Ipsos na zlecenie jednego z producentów drukarek.

    Z ankiety przeprowadzonej wśród 2 tys. 837 pracowników biur z całej Europy wynika, że przeciętny pracownik drukuje 34 strony dziennie, z czego 17 proc. nie jest później do niczego wykorzystywane - poinformowała PAP w czwartek przedstawicielka firmy produkującej drukarki.

    Najwięcej papieru marnuje się w handlu detalicznym, gdzie wyrzuca się jedną czwartą wydrukowanych stron. Tuż za handlem detalicznym, pod względem ilości marnotrawionego papieru, usytuowały się odpowiednio budownictwo i usługi finansowe, ze wskaźnikiem 21 proc. i 18 proc.

    Liczba marnowanych kartek jest podobna w sektorze publicznym i prywatnym, gdzie wyrzuca się odpowiednio 18 proc. i 17 proc. papieru. Istnieje jednak różnica pod względem liczby wydrukowanych stron ? przeciętny pracownik biura w sektorze publicznym drukuje 31 stron dziennie, a w sektorze prywatnym 38 stron.

    Według badań, największymi marnotrawcami są najmniejsze europejskie firmy (zatrudniające do 10 pracowników). Pracownik małej firmy wyrzuca 21 proc. wydrukowanych przez siebie stron. W większych przedsiębiorstwach (zatrudniających ponad 500 pracowników) wskaźnik marnotrawstwa wynosi 15 proc.

    Według badań ponad połowa (52 proc.) pracowników europejskich biur twierdzi, że w ich pracy marnuje się dużo papieru, jednak zaledwie jedna czwarta (26 proc.) przyznaje, że mają w tym także swój udział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ipsos: w europejskich biurach marnuje się 17 proc. wydrukowanego papieru