Irak: Amerykańskie lotnictwo bombarduje cele terrorystyczne

opublikowano: 19-11-2003, 21:41

PAP: Amerykańskie lotnictwo zbombardowało domniemane pozycje partyzanckie w środkowym i północnym Iraku, nasilając operację przeciwko bojownikom atakującym siły koalicyjne - poinformował w środę przedstawiciel armii USA.

Kilka 900-kilogramowych, naprowadzanych satelitarnie bomb zrzucono we wtorek wieczorem w okolicach Bakuby, 50 km na północny wschód od Bagdadu, na obóz, w którym - jak się podejrzewa - wytwarzano materiały wybuchowe. 450-kilogramowych bomb użyto koło Kirkuku w nalocie na "cele terrorystyczne" - powiedział mjr Gordon Tate z 4. dywizji piechoty.

Operacja "Żelazny Młot" ma na celu zastraszenie partyzantów, "zasianie w ich umysłach wątpliwości", czy naprawdę mogą pokonać amerykańską potęgę - wyjaśnił w Bagdadzie dowódca 1. dywizji pancernej gen. Martin Dempsey.

W ciągu kilku ostatnich dni Amerykanie atakowali cele w środkowym i północnym Iraku, używając ciężkiej artylerii, czołgów, śmigłowców i samolotów F-16.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Irak: Amerykańskie lotnictwo bombarduje cele terrorystyczne