Irlandzki przewoźnik Aer Lingus rozpoczął loty na trasie Dublin-Kraków

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-11-2005, 17:57

Irlandzki narodowy przewoźnik lotniczy Aer Lingus uruchomił w czwartek połączenie z drugim polskim miastem. W zimowym rozkładzie lotów jego samoloty, oprócz Warszawy, latają na lotnisko w podkrakowskich Balicach.

Irlandzki narodowy przewoźnik lotniczy Aer Lingus uruchomił w czwartek połączenie z drugim polskim miastem. W zimowym rozkładzie lotów jego samoloty, oprócz Warszawy, latają na lotnisko w podkrakowskich Balicach.

    Dorota Pągowska z przedstawicielstwa Aer Lingus w Polsce poinformowała PAP w czwartek, że irlandzkie samoloty będą latać na trasie Dublin-Kraków 3 razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty.

    Aer Lingus jest drugim przewoźnikiem oferującym bezpośrednie połączenia Krakowa z Dublinem. Od września na tej trasie lata środkowoeuropejska tania linia SkyEurope.

    Irlandzki przewoźnik obsługuje 45 portów w 14 krajach, głównie państwa europejskie i wybrane miasta w Stanach Zjednoczonych. Zatrudnia ok. 5 tys. pracowników i rocznie przewozi ponad 6 mln pasażerów. Jego flota składa się z 33 samolotów typu Boeing i Airbus.

    Lotnisko w podkrakowskich Balicach jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) portem lotniczym w Polsce. Lata tam 20 linii lotniczych, z czego sześć to tzw. tanie linie, w tym dwie największe w Europie: EasyJet i Ryanair.

    Według prognoz, do końca tego roku port obsłuży ponad 1,5 mln pasażerów, a do tej pory osiągnął już prawie 1,2 mln osób. Dla porównania w całym zeszłym roku przewinęło się tam 841 tys. podróżnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane