ISB: Spokojna sesja na GPW w piątek, WIG 20 wzrósł tylko symbolicznie

Internet Securities
opublikowano: 28-07-2006, 17:10

Analitycy oceniają jako bardzo spokojny przebieg piątkowej sesji na giełdzie warszawskiej, na której indeks największych spółek WIG 20 wzrósł zaledwie o 0,16%. Według nich, notowania w przyszłym tygodniu będą zdeterminowane publikacją wyników spółek po pierwszym półroczu.

Analitycy oceniają jako bardzo spokojny przebieg piątkowej sesji na giełdzie warszawskiej, na której indeks największych spółek WIG 20 wzrósł zaledwie o 0,16%. Według nich, notowania w przyszłym tygodniu będą zdeterminowane publikacją wyników spółek po pierwszym półroczu.

„Na dzisiejszej sesji było bardzo spokojnie i nie doszło do większych zmian cen na zakończeniu”- powiedział Maciej Bobrowski, analityk z Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

Według niego, w pierwszej części notowań mieliśmy do czynienia z obsuwaniem się rynku w reakcji na spadki na giełdzie w Stanach w czwartek. „Po południu doszło do wzrostów, ale miały one mała skalę”- podkreślił analityk.

Zdaniem Bobrowskiego przebieg notowań w przyszłym tygodniu będzie zdeterminowany publikacją wyników spółek po pierwszym półroczu. „Sporo spółek będzie prezentowało wyniki i to będzie miało wpływ na notowania” – powiedział.

Analityk nie spodziewa się jednak bicia rekordów, choć według niego sytuacja techniczna rynku jest dobra.

W piątek na zamknięciu indeks giełdowy WIG 20 zyskał 0,16% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 3.191,30 punktów. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,2 mld zł. (ISB)

maza

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / ISB: Spokojna sesja na GPW w piątek, WIG 20 wzrósł tylko symbolicznie