Iskrzy w eCardzie

KL
19-11-2008, 00:00

Rada nadzorcza eCardu "odwiesiła" prezesa spółki. Część jej członków związanych ze Smart Capital kwestionuje jednak ważność tej decyzji.

Rada nadzorcza eCardu "odwiesiła" prezesa spółki. Część jej członków związanych ze Smart Capital kwestionuje jednak ważność tej decyzji.

Konflikt Capital Partners i Smart Capital o władzę w eCardzie jest daleki od rozwiązania. Tym razem chodzi o decyzje i tryb zwołania poniedziałkowej rady nadzorczej. Rada podjęła m.in. decyzję o uchyleniu uchwał z 21 października. Wtedy zawieszono prezesa spółki, Konrada Korobowskiego.

Problem w tym, że w posiedzeniu wzięły udział tylko trzy osoby związane z Capital Partners. Pozostali twierdzą, że nie byli o nim zawiadomieni. Wysłano do nich listy polecone, jednak nie dotarły one do adresatów.

— Myślałem, że czasy brutalnego, dzikiego kapitalizmu bezpowrotnie minęły, ale jak pokazują działania specjalistów od rynku kapitałowego z Capital Partners, niekoniecznie — komentuje Maciej Giżyński, przewodniczący rady nadzorczej.

Dodaje, że 27 października otrzymał od Pawła Bali, szefa Capital Partners, wniosek o zwołanie posiedzenia. Ustalił więc termin na 6 stycznia, dzień po WZA. Z kolei wiceprzewodniczący rady stoi na stanowisku, że rada nie została zwołana w terminie dwóch tygodni, zwołał ją więc samodzielnie.

Według protokołu ze spornego posiedzenia, szefem rady jest teraz Adam Chełchowski. Rada zobowiązała też obecny zarząd (obowiązki prezesa pełni Radosław Sosnowski, członek rady) do przedstawienia raportu z działalności od 21 października.

— Raport powinien dać odpowiedź, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach. Rada chce wiedzieć, jakie pozytywne procesy były przeprowadzone oraz na jakie koszty lub straty spółka została narażona poprzez bezprawne działania panów Giżyńskiego i Sosnowskiego — mówi Paweł Bala.

Druga strona ripostuje, że zarząd w nowym składzie nie deklarował istotnych zmian w strategii spółki, a jedynie — przynajmniej krótkoterminowo — cięcie kosztów, w celu poprawy wyników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Iskrzy w eCardzie