ISSA zaczęła działalność w Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-11-2005, 17:31

Jedna z największych międzynarodowych organizacji bezpieczeństwa informatycznego International Security Systems Association (ISSA) otworzyła oddział w Polsce - poinformowała ISSA Polska na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie.

Jedna z największych międzynarodowych organizacji bezpieczeństwa informatycznego International Security Systems Association (ISSA) otworzyła oddział w Polsce - poinformowała ISSA Polska na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie.

ISSA International jest organizacją non-profit, skupiającą w swoich szeregach głównie profesjonalistów związanych z bezpieczeństwem systemów i sieci informatycznych, m.in. analityków i specjalistów ds. bezpieczeństwa informatycznego, administratorów systemów, dyrektorów działów informatycznych.

Członkami ISSA są także teoretycy w obszarach bezpieczeństwa (np. kryptografii), związani zawodowo z administracją, ośrodkami naukowymi bądź z różnymi gałęziami gospodarki.

Organizacja została założona w 1982 roku w USA i zrzesza obecnie 13 tys. członków w 104 oddziałach na całym świecie. Zajmuje się działalnością edukacyjną, analityką z zakresu bezpieczeństwa oraz certyfikacją systemów i rozwiązań bezpieczeństwa.

ISSA International działa w Polsce od 2004 roku. W organizacji znajdują się specjaliści technologii bezpieczeństwa informatycznego z takich firm jak np. Interia, Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa i Polcard - wszyscy znajdą się w nowo założonym polskim oddziale.

W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej wiceprezes zarządu ISSA Polska Zbigniew Dawydzik powiedział, że organizacja jest otwarta na specjalistów z branży. "Nie jesteśmy gremium wąskim, ograniczonym tylko do specjalistów bezpieczeństwa czy jednego rodzaju zabezpieczeń. Praktycznie każdy, kto jest związany z bezpieczeństwem informatycznym, może się u nas znaleźć" - oświadczył.

Członkostwo w ISSA jest bezpłatne. Składki roczne wynoszą 95 USD dla członka zwykłego i 30 USD dla studenta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane