IT Kontrakt inwestuje w Solid Brain

GSU
opublikowano: 20-06-2018, 17:20
aktualizacja: 20-06-2018, 17:21

IT Kontrakt podpisał z udziałowcami Solid Brain wstępną umowę zakupu większościowego pakietu udziałów spółki. Transakcja dojdzie do skutku po uzyskaniu zgody UOKiK, a jej finalizacja planowana jest na sierpień 2018 roku.

„Inwestycja w Solid Brain jest jednym z etapów budowy europejskiej grupy kapitałowej specjalizującej się w outsourcingu tworzenia i utrzymywania oprogramowania na zlecenie globalnych korporacji” – podał IT Kontrakt. 

We wrześniu 2017 r. , inwestorzy, tj. Oaktree Capital Management oraz Cornerstone Partners - odkupili udziały IT Kontrakt od Work Service tworząc tym samym bazę do realizacji projektu konsolidacji rynku outsourcingu IT. 

„Celem inwestycji jest budowa jednego z europejskich liderów na rynku tworzenia oprogramowania na zlecenie, realizującego sprzedaż w regionie DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria) i Skandynawii, wykonującego usługi tworzenia oprogramowania w lokalizacjach w regionie CEE (m.in.: Polska, Ukraina, Czechy, Rumunia, Bałkany). Realizacja projektu budowy grupy kapitałowej opiera się na intensywnym programie M&A i szybkim wzroście organicznym spółek w portfelu inwestorów” – czytamy w komunikacie.

Krakowski Solid Brain prowadzi działalność w obszarze dostarczania wyspecjalizowanych zespołów inżynierów software’owych oraz projektowania, zarządzania i tworzenia oprogramowania na zlecenie dla dużych firm międzynarodowych w modelach outsourcingowym. Zatrudnia blisko 200 osób.

- Włączenie Solid Brain do grupy kapitałowej ma na celu wzmocnienie naszych operacji w Polsce, w szczególności w Krakowie, będącym największym rynkiem outsourcingu IT w kraju z dużym potencjałem wzrost – mówi Tomasz Pyrak, prezes IT Kontrakt.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu