Ivanhoe z pełną kontrolą

Agnieszka Janas
01-06-2005, 00:00

Inwestor wykupił ponad 65 proc. udziałów w warszawskim centrum handlowym. Tego typu obiekty cieszą się coraz większym wzięciem.

Ivanhoe Cambridge, prywatna kanadyjska firma działająca na rynku nieruchomości, przejmuje kontrolę w spółce Central European Retail Property Fund (CERPF), będącej właścicielem stołecznego Centrum Handlowego Wola Park. Kanadyjczycy kupili 65,5-proc. pakiet, zwiększając udział w tej firmie do 91,5 proc.

— Zwiększenie inwestycji w Wola Park to kolejny krok w strategii Ivanhoe Cambridge, która ma na celu powiększenie portfela firmy w Polsce oraz w Europie Środkowej — mówi Claude Dion, wiceprezes Ivanhoe Cambridge na Europę.

Spółka nie ujawnia wysokości transakcji. Wszystko wskazuje na to, że wartość wykupu udziałów jest co najmniej proporcjonalna do kosztów budowy obiektu. CERPF podawał w 2002 r., że przekroczył on 400 mln zł. Od tego czasu wartość nieruchomości idzie w górę, a na dodatek obiekt ma wzięcie wśród najemców.

Małgorzata Cieślak, menedżer w dziale doradztwa finansowego PricewaterhouseCoopers, zwraca uwagę na to, że od co najmniej roku rośnie zainteresowanie obiektami handlowymi wśród inwestorów działających na rynku nieruchomości.

— Nowoczesne centra handlowe stały się popularnym miejscem zakupów. Rośnie siła nabywcza Polaków. I wciąż jest więcej chętnych do zainwestowania niż dobrych obiektów. Moim zdaniem, to dopiero początek takich inwestycji. Na naszym rynku pojawiają się nowi gracze, np. z Irlandii, którzy, chcąc kupić dobre centra, tworzą konsorcja narodowe — ocenia Małgorzata Cieślak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ivanhoe z pełną kontrolą