IVAX ma zgodę UOKiK na przekroczenie 50% głosów na WZ Polfy Kutno - poprawiona

24-05-2004, 12:27

ISB: Amerykańska firma IVAX Corporation otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przekroczenie 50% głosów na WZ Polfy Kutno SA, o którą konkuruje z włoskim koncernem Recordati, podała Polfa w komunikacie w piątek wieczorem.

Według sobotniego “Parkietu”, IVAX najprawdopodobniej w środę ogłosi wezwanie na akcje polskiego producenta farmaceutyków.

Wcześniej “Parkiet” pisał, że inwestorzy finansowi posiadający blisko 60% akcji Polfy Kutno negocjują porozumienie w sprawie sprzedaży posiadanych pakietów starającym się o przejęcie Polfy firmom. Pakiet miałby trafić do tego, kto skupi 100% znajdujących się w obrocie walorów polskiej firmy.

W skład grupy wchodzą podmioty z grup kapitałowych Commercial Union, ING, PZU, Pioneera, Sampo, AIG, Credit Suisse First Boston, podała gazeta.

Recordati, która w kwietniowym wezwaniu skupiła 16,4% akcji Polfy Kutno SA, potwierdziła ostatnio nieoficjalne informacje mediów, że zwiększyła swój udział w Polfie do ok. 25,0%.

Włoska firma płaciła w wezwaniu 310 zł za walor polskiego producenta leków, natomiast później miała płacić powyżej 320 zł za walor, jak podawały nieoficjalnie media.

W piątek na zamknięciu za akcję Polfy płacono na GPW 332,00 zł po wzroście o 0,45%.

Media donosiły wcześniej, że obecnie akcji spółki pozbywali się ci inwestorzy finansowi, którzy posiadali niewielkie pakiety Polfy Kutno. Duzi inwestorzy czekają na ogłoszenie wezwania przez konkurenta Recordati, amerykański koncern IVAX Corporation, który chce zaoferować 340 zł za akcję.

Recordati zadeklarowało po zakończeniu wezwania, że wciąż chce kupić 49,99% akcji Polfy. Kilka dni później IVAX obniżył minimalny poziom akcji Polfy Kutno, którego osiągnięcie w wyniku wezwania będzie uznane za ważne, do 55% z 75%.

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / IVAX ma zgodę UOKiK na przekroczenie 50% głosów na WZ Polfy Kutno - poprawiona