Iwanow: Rosja dotrzymuje zobowiązań wobec Zachodu w sprawie dostaw gazu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-02-2006, 12:10

Minister obrony Rosji Siergiej Iwanow powiedział w piątek, że w sprawie dostaw gazu do państw zachodnich jego kraj zawsze dotrzymywał podjętych zobowiązań. Iwanow jest gościem nieformalnego spotkania ministrów obrony państw NATO w Taorminie na Sycylii.

Minister obrony Rosji Siergiej Iwanow powiedział w piątek, że w sprawie dostaw gazu do państw zachodnich jego kraj zawsze dotrzymywał podjętych zobowiązań. Iwanow jest gościem nieformalnego spotkania ministrów obrony państw NATO w Taorminie na Sycylii.

    "Trzeba skoncentrować swą uwagę na nielegalnym pobieraniu gazu ze strony państw tranzytowych" - podkreślił Iwanow w rozmowie z dziennikarzami.

    Jego wypowiedź nagłośniły media we Włoszech, gdzie od dłuższego czasu notuje się spadek dostaw rosyjskiego gazu o kilka, kilkanaście procent. Swoisty rekord padł w czwartek, gdy dostawy zostały zmniejszone o ponad 16 procent.

    Bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z tematów nieformalnego szczytu, w którym udział biorą także ministrowie obrony kilku krajów arabskich basenu Morza Śródziemnego oraz Izraela.

    Minister Radosław Sikorski powiedział w czwartek PAP, że w czasie obrad mówiono o tym, iż "bezpieczeństwo energetyczne jest kwestią, wobec której NATO nie może być obojętne".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Iwanow: Rosja dotrzymuje zobowiązań wobec Zachodu w sprawie dostaw gazu