Iwona Waksmundzka-Olejniczak prezesem Energi

  • PAP
opublikowano: 27-10-2021, 17:37

Rada nadzorcza Energi podjęła uchwałę o powierzeniu Iwonie Waksmundzkiej-Olejniczak funkcji prezesa zarządu - poinformowała w środę Energa. Dotychczas Waksmundzka-Olejniczak pełniła funkcję wiceprezesa ds. korporacyjnych.

Spółka wyjaśniła, że w środę rada nadzorcza Energi podjęła uchwałę o powierzeniu Iwonie Waksmundzkiej-Olejniczak z dniem 27 października br. funkcji prezesa zarządu spółki VI Kadencji. Dotychczas Waksmundzka-Olejniczak była wiceprezesem zarządu ds. korporacyjnych.

W lipcu rada nadzorcza Energi odwołała ze składu zarządu prezesa Jacka Golińskiego. Obowiązki prezesa objęła wówczas Waksmundzka-Olejniczak.

Nowa prezes od maja 2020 r. zasiada w zarządzie Energi. Związana jest również z Orlenem - najpierw od lutego 2018 roku jako dyrektor biura relacji inwestorskich, a następnie od lutego 2019 roku jako dyr. wykonawczy ds. strategii i innowacji oraz relacji inwestorskich.

W latach 2016-2017 była na stanowiskach menadżerskich w Banku Ochrony Środowiska, nadzorowała obszar bankowości prywatnej, a następnie bankowości korporacyjnej. Wcześniej w latach 2013-2016 jako menadżer w Plus Banku odpowiadała za budowę, kształtowanie i realizację strategii marketingowej oraz polityki komunikacji zewnętrznej. W latach 2002-2012 pracowała w Invest Banku i zarządzała bankowością detaliczną. Od 2001 do 2002 była menadżerem ds. kluczowych klientów w ComputerLand. Wcześniej pracowała w Banku Współpracy Europejskiej, odpowiadając za relacje z kluczowymi klientami Banku.

Spółka dodała, że Waksmundzka-Olejniczak zasiada w radach nadzorczych Unipetrol, Orlen Upstream i jest wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Baltic Power.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane