IX Europejskie Forum Nowych Idei od jutra w Sopocie

opublikowano: 24-09-2019, 10:18

Lato, definitywnie skończyło się wczoraj, lecz najpiękniejszy kurort polskiego wybrzeża bynajmniej nie pustoszeje. Jutro w Sopocie, rozpoczyna się Europejskie Forum Nowych Idei. Wśród tematów trzydniowej imprezy pojawią się m.in. seks, władza i pieniądze.

Jednak bez obaw, tegoroczne EFNI, podobnie jak osiem poprzednich edycji, to jak najbardziej poważne spotkanie elit intelektualnych i biznesowych, podczas którego omawiane będą najbardziej aktualne zagadnienia styku życia gospodarczego i społecznego.

Oprócz wspomnianych już seksu, władzy i pieniędzy, które będą osią panelu dyskusyjnego „O tym co kręci pokolenie 50+” z udziałem Michała Boniego, konsultanta i wykładowcy SWPS oraz Elżbiety Wojtczak z Communication Unlimited omawianych będzie wiele tematów stanowiących prawdziwe wyzwania współczesności. Do najważniejszych zaliczyć można etyczny wymiar sztucznej inteligencji, aktualne zagadnienia cyberbezpieczeństwa, czy coraz powszechniejsze problemy zdrowia psychicznego, z ich najbardziej powszechnym uosobieniem – depresją.

Nie zabraknie także tematów z pogranicza polityki i gospodarki, takich jak brexit, powyborczy układ sił w Parlamencie Europejskim, czy zagadnienia związane ze zmianami demograficznymi w Polsce, Europie i na świecie.

Spockie forum potrwa trzy dni od 25 do 27 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu