Izba ostrzega przed Expo Guide

[MBE]
opublikowano: 21-02-2012, 00:00

TARGI

Polska Izba Przemysłu Targowego (PIPT) ostrzega przed nieuczciwą działalnością meksykańskiej firmy Expo Guide, która wprowadza w błąd wystawców i organizatorów targów.

Jak informuje PIPT — bezprawna działalność tej firmy trwa od kilkunastu lat i zatacza coraz szersze kręgi. Wysyła ona do wystawców i organizatorów targów formularz z prośbą o aktualizację danych, które następnie mają być zamieszczone w celach promocyjnych w internetowym katalogu Expo Guide. Informacja jest tak skonstruowana, że odbiorcy mają prawo myśleć, iż uaktualniają swoje dane zupełnie za darmo.

Tymczasem po kilku tygodniach, po odesłaniu wypełnionego formularza, dowiadują się, że muszą płacić ponad tysiąc euro rocznie. PIPT ostrzega: formularz zawiera wiele punktów pisanych małym druczkiem, dane o cenie są umiejętnie schowane, natomiast zwroty typu „publikacja za darmo” wyeksponowane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [MBE]

Polecane