Izba Reprezentantów USA zagłosuje w środę ws. nowego pakietu bodźców

ARŻ, Reuters
opublikowano: 09-03-2021, 18:45

Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych będzie w środę głosować nad poprawioną przez Senat ustawą wprowadzającą nowe programy pomocowe o łącznej wartości 1,9 bln USD. To flagowy projekt administracji nowego prezydenta, Joe Bidena, pisze Reuters.

Kongres USA, Capitol, Waszyngtonfot. Bloomberg
Kongres USA, Capitol, Waszyngtonfot. Bloomberg

Przyjęcie jednego z największych od lat 60. XX wieku pakietów pomocowych dla obywateli, w zaledwie dwa miesiące od objęcia prezydentury przez Joe Bidena, byłoby dla jego administracji i Demokratów wielkim zwycięstwem. Dyskusja na temat losów programu bodźców fiskalnych o łącznej wartości 1,9 bln USD rozpocznie się w środę o godz. 9 czasu nowojorskiego.

Senat, nad którym kontrolę sprawują Demokraci, przyjął ustawę w nieco zmienionej formie. Wyższa izba amerykańskiego parlamentu nie przychyliła się do wprowadzenia niektórych zaproponowanych rozwiązań, w tym podwyższenie federalnej płacy minimalnej do 15 USD za godzinę. Poprawki wprowadzone przez Senat muszą zostać zatwierdzone przez Izbę Reprezentantów zanim ustawa trafi na biurko prezydenta.

Demokraci mają bardzo kruchą większość w niższej izbie parlamentu, w związku z czym mogą sobie pozwolić na utratę tylko kilku głosów. W przypadku pierwszej wersji ustawy, dwóch umiarkowanych członków partii zagłosowało przeciwko jej wprowadzeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane