Izolacja Jarocin: gra na zwłokę

Marcin Goralewski
opublikowano: 28-01-2005, 00:00

Akcjonariusze Izolacji Jarocin, notowanego na rynku pozagiełdowym producenta pokryć dachowych, nie podejmą szybko decyzji o podwyższeniu kapitału. Wczoraj, po raz drugi z kolei, przerwano zgromadzenie.

— Skarb państwa sprzeciwił się emisji obligacji. Uchwała nie przeszła i jeden z akcjonariuszy zaproponował przerwę. Następna miała być dyskutowana kwestia podwyższenia kapitału — mówi jeden z uczestników obrad.

Resort skarbu chce dokończyć prywatyzację spółki. Wynegocjowano już warunki sprzedaży 25- -proc. pakietu akcji. Papiery mają trafić do Izolacji Matizol z grupy Boryszewa. Transakcja nie może jednak być sfinalizowana, bo akcje skarbu są zablokowane na walne. Odblokować ich zaś nie można, bowiem oznaczałoby to przegłosowanie uchwały o emisji akcji, na co nie zgadza się przyszły właściciel pakietu ministerstwa skarbu. Wówczas w spółce wzmocniliby się obecni inwestorzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu