Izostal potrzebuje 100 mln zł

ZK
opublikowano: 21-12-2007, 00:00

Śląska spółka Stalprofilu planuje nowy zakład, który zwiększy jej moce o 150 proc. Po pieniądze uda się wiosną na giełdę.

Śląska spółka Stalprofilu planuje nowy zakład, który zwiększy jej moce o 150 proc. Po pieniądze uda się wiosną na giełdę.

Akcjonariusze Izostalu, producenta izolacji antykorozyjnej do rur stalowych oraz rur polietylenowych, zaakceptowali emisję 7,5 mln akcji połączonej z debiutem giełdowym. Kapitał firmy dzieli się na 14,7 mln papierów, z czego 93 proc. należy do Stalprofilu, notowanej na giełdzie grupy stalowej. Oferta Izostalu planowana jest na przełom I i II kwartału.

— Główny udziałowiec przekazał już nam sporo pieniędzy i teraz postanowił zaprosić do finansowania inwestycji kolejnych inwestorów — mówi Władysław Mrzygłód, prezes Izostalu.

Sam Stalprofil nie będzie sprzedawał akcji. Potwierdził to zapisem w prospekcie emisyjnym, który na początku stycznia ma trafić do Komisji Nadzoru Finansowego.

— Chcielibyśmy uzyskać z emisji 50-100 mln zł — zapowiada Marek Mazurek, wiceprezes Izostalu ds. finansowych.

Większość pieniędzy pójdzie na budowę nowego zakładu. Niedawno spółka kupiła 11 hektarów gruntu i rozpoczęła prace przygotowawcze.

— Zakład powinien być gotowy w końcu przyszłego roku. Od 2009 r. rezultaty tej inwestycji będą widoczne w wynikach. Nasze moce wzrosną nominalnie o 150 proc. — mówi prezes.

Izostal niemal podwoił zysk w pierwszej połowie roku do 2,87 mln zł przy wzroście sprzedaży o 15 proc. — do 44,65 mln zł. Spółka nie odczuwa sezonowości, więc drugie półrocze powinno być podobne do pierwszego. Czyli chcąc oszacować wyniki na cały 2007 r., trzeba w przybliżeniu pomnożyć podane kwoty przez dwa.

— Takie wyliczenie nie jest dalekie od prawdy — przyznaje Marek Mazurek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane