Czytasz dzięki

Izrael: kartel ustalał ceny wycieczek edukacyjnych do Polski

opublikowano: 22-06-2017, 11:00
aktualizacja: 22-06-2017, 11:01

Trwające 18 miesięcy dochodzenie wykazało, że grupa firm turystycznych dokonała zmowy cenowej w sprawie wycieczek edukacyjnych do Polski, donosi The Jerusalem Post.

Policja poinformowała, że ma dowody pozwalające postawić zarzuty spółkom i menedżerom. Chodzi o firmy Hillel Tours, Gesher Tours, Academy Travel i Diesenhaus, które miały zmawiać się w sprawie cen wycieczek szkolnych do Polski deklarowanych w przetargach Ministerstwa Edukacji i innych instytucji. W konsekwencji rodzice uczniów musieli za nie płacić zawyżoną cenę. Proceder miał trwać latami. Każdego roku do Polski przyjeżdża ok. 30 tys. uczniów z Izraela.

Wartość izraelskiego rynku wycieczek szkolnych do Polski szacowana jest na ok. 180 mln szekli (193 mln zł) rocznie, pisze jerusalemonline.com. Koszt tygodniowej wycieczki dla jednego ucznia  to ok. 6 tys. szekli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, jpost.com

Polecane