Izrael może poprosić premiera Rosji o oddanie prezentu

Prokurator Generalny Izraela Avichai Mandelblit zalecił sprawdzić, czy minister rolnictwa miał prawo podarować premierowi Rosji drona wartości 50 tys. USD.

Dmitrij Miedwiediew, premier Rosji (fot. Bloomberg)
Zobacz więcej

Dmitrij Miedwiediew, premier Rosji (fot. Bloomberg)

Premier Dmitrij Miedwiediew dostał drona 10 listopada podczas wizyty w rolniczym centrum badawczym Volcani pod Tel Awiwem. Niedługo po tym szef dyplomacji Hiszpanii zażądał od władz Izraela wyjaśnień. Okazało się bowiem, że dron został wyprodukowany w Hiszpanii i przekazany do izraelskiego centrum badawczego do celów naukowych. Hiszpanie zwrócili uwagę, że w urządzeniu wykorzystano technologie „podwójnego użycia”, czyli także wojskowe, których transfer do Rosji jest objęty sankcjami. Na podarunek skarży się także centrum Volcani, które twierdzi, że szczodrość ministra rolnictwa uniemożliwia mu kontynuację badań. Izraelskie media zwracają uwagę, że choć Miedwiediew dostał drona, to urządzenie do sterowania nim pozostaje wciąż w Izraelu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Izrael może poprosić premiera Rosji o oddanie prezentu