J and S Energy pieniądze z GPW przeznaczy na instalację do produkcji biopaliw

06-03-2007, 12:51

(ISB) - Handlująca paliwami spółka J&S Energy, która planuje debiut na  warszawskim parkiecie, pieniądze pozyskane z rynku przeznaczy m.in. na budowę instalacji do produkcji biopaliw, powiedziała agencji ISB we wtorek Marta Dobkowska-Kapusta, rzeczniczka prasowa spółki.

"Więcej informacji na temat oferty będzie dostępnych w ciągu tygodni" - powiedziała Dobkowska-Kapusta.

Nie podała czy oferta publiczna oprócz emisji nowych akcji obejmie także sprzedaż części walorów istniejących.

J&S Energy należy do Mercuria Energy Group. J&S informowała wcześniej, że udziałowcy grupy upoważnili zarząd spółki - J&S Energy - do "zatrudnienia podmiotów specjalizujących się przeprowadzaniu ofert publicznych oraz skierowania zapytań ofertowych do banków inwestycyjnych w celu dostarczenia przez nich propozycji wprowadzenia firmy na warszawski parkiet".

J&S Energy to spółka, której udział w polskim rynku handlu paliwami wynosi 10%. Firma koncentruje się na handlu paliwami, produktami petrochemicznymi, chemicznymi, nawozami sztucznymi, gazem LPG i działalnością magazynowo-logistyczną.

J&S Energy informowała też wcześniej, że rozwija także inwestycje w instalacje do produkcji biopaliw, co pozwoli zaistnieć firmie na rosnącym europejskim rynku biodiesla. Spółka chce zdobyć pozycję jednego z największych producentów i pośredników w handlu biopaliwami w regionie.

Jakub Siekierzyński

(ISB)

js/esc/dag

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / J and S Energy pieniądze z GPW przeznaczy na instalację do produkcji biopaliw