J.Kaczyński: II tura zadecyduje o tym, jak będzie wyglądać Polska

(Tadeusz Stasiuk)
18-11-2006, 18:02

Premier i prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że druga tura wyborów zadecyduje o tym, jak będzie wyglądała Polska.

Premier i prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w sobotę w Zgierzu (Łódzkie), że druga tura wyborów zadecyduje o tym, jak będzie wyglądała Polska.

"Czy zdołamy w ciągu najbliższych lat Polskę pchnąć do przodu dużo, dużo szybciej niż przedtem, uczynić ją krajem szczęśliwszym, niż była dotychczas, czy też - co jest możliwe -nie zdołamy tego zrobić" - zastanawiał się J.Kaczyński na spotkaniu działaczy i sympatyków PiS podczas konwencji wyborczej tego ugrupowania przed II turą wyborów.

Jego zdaniem, decyzja, którą Polacy podejmą za kilka dni, będzie niezwykle ważna. Ważna dlatego, czy samorządami będą rządziły osoby walczące z "układami", które w swoim założeniu "te złe uwarunkowania" odrzucają, czy też osoby, które w tym wszystkim tkwią i będą używały samorządu do walki z rządem.

Jak stwierdził, niezwykle ważne jest też to, czy "wszyscy, którzy uczestniczą w życiu publicznym idą razem, czy też walczą ze sobą, czy nawet wobec tych największych narodowych celów są skłóceni".

Przypomniał, że kilka dni temu PiS "wyciągnął rękę", ale nadal jest ona zawieszona w powietrzu. Ale - według niego - żaden z partnerów ręki nie chce wyciągnąć. "Tym bardziej należy stawiać na swoim, na ludzi dobrze przygotowanych, doświadczonych, wykształconych. Jak przykład takiej osoby wskazał kandydata PiS na prezydenta Zgierza Radosława Gajdę.

Jak powiedział premier, wyniki II tury wyborów, będą dla wszystkich - również dla niego samego - sygnałem i jednocześnie zachętą do tego, by dalej robić wszystko, aby program naprawy RP - atakowany ze wszystkich stron, ze strony tych, którzy się go boją - był dalej realizowany i został realizowany do końca. "By powstała IV RP, państwo lepiej zorganizowane, bardziej życzliwe ludziom i broniące polskiego interesu na arenie międzynarodowej" - dodał.

Kaczyński przypomniał, że w najbliższych latach Polska otrzyma z Unii Europejskiej środki, które pozwolą przyspieszyć rozwój kraju. Zaznaczył, że jest to dla kraju szansa, którą należy wykorzystać. Wiele będzie zależeć od władzy centralnej, ale także od samorządów lokalnych. (DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / J.Kaczyński: II tura zadecyduje o tym, jak będzie wyglądać Polska