J.Kaczyński: Jako opozycja PiS nie będzie łamało zasad

DI, PAP
opublikowano: 21-10-2007, 23:23

Premier Jarosław Kaczyński powiedział, że  jego partia "nie dała rady potężnemu frontowi", rozciągającemu się od "Faktów i  Mitów" po "Gazetę Wyborczą". Z sondaży, prowadzonych przed lokalami wyborczymi, wynika, że Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie przegrało z Platformą Obywatelską.

Premier zapowiedział, że jako opozycja PiS nie będzie łamało zasad. Zadeklarował, że będzie inną opozycją, niż ta, która istniała w poprzedniej kadencji, opozycją zdecydowaną i twardą - powiedział Jarosław Kaczyński dodając, że PiS będzie rozliczał wykonanie obietnic wyborczych. Naszym celem będzie Polska, Polska, w której będzie się lepiej żyło - oświadczył Jarosław Kaczyński.

Premier podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, mówiąc, że wysoka frekwencja wzmocniła demokrację. Dodał, że PiS zdobyło 5 milionów głosów, czyli 2 razy więcej, niż w poprzednich wyborach.

Jarosław Kaczyński przypomniał, że to PiS zdecydowało się skrócić kadencję Sejmu. "Zrobiliśmy to, aby pozostać wiernymi zasadom" - powiedział premier.

Kaczyński powiedział, że rząd z PO "nie wchodzi w grę". Pytany przez dziennikarzy po wstępnych, niekorzystnych dla PiS sondażowych wynikach wyborów o dalsze losy PiS, odparł: "opozycja".

J.Kaczyński podkreślił, że PiS otrzymało około 5 mln głosów. Choć, jak zauważył, "zawsze lepiej wygrać niż przegrać".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / J.Kaczyński: Jako opozycja PiS nie będzie łamało zasad