J.Kaczyński: Polakom brakuje prawdy - trzeba o nią walczyć

PAP
opublikowano: 12-07-2009, 15:57

Polakom brakuje prawdy: zarówno tej fundamentalnej, łączącej ludzi z Bogiem, jak i codziennej, odnoszącej się do  sytuacji kraju - mówił w niedzielę do uczestników 17. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

J.Kaczyński przemawiał do wiernych pozostających pod jasnogórskimi murami kilkadziesiąt minut po zakończeniu mszy, która była główną częścią pielgrzymkowych uroczystości. Podkreślał, że kochający wolność Polacy muszą walczyć o związaną z tym pojęciem prawdę - w oparciu o wezwanie ks. Jerzego Popiełuszki, by zło zwyciężać dobrem.

"Jeżeli dzisiaj czegokolwiek w Polsce brakuje, jeśli mamy dzisiaj jakiś wielki deficyt w naszym życiu publicznym, to jest to deficyt prawdy. O tę prawdę - najbardziej podstawową, która określa nasze człowieczeństwo, głoszoną przez Kościół - o prawdę, która łączy nas z Bogiem, musimy walczyć" - wołał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

"Musimy także walczyć o prawdę codzienną, która odnosi się do wszystkiego, co dzieje się w naszym kraju, a co tak często jest przekręcane, zmieniane przez tych, którzy prawdy się boją i prawdy nie znają" - dodał J.Kaczyński, wskazując że chodzi o tych, "którzy czasem tak bardzo nie chcą prawdy, że nie chcą lub nie potrafią być Polakami - choć mówią po polsku i choć wydawałoby się, że Polakami być powinni".

Do takich Polaków - wskazał prezes PiS - trzeba wyjść, podając im rękę. Rękę trzeba podać także osobom słabym, które obok silnych przychodzą na Jasną Górę szukać życiowej siły. "Musimy do nich iść - to jest () trudna misja, która jest naszym obowiązkiem" - mówił, apelując by odbywała się ona w duchu wezwania ks. Popiełuszki - by zło do dobrem zwyciężać.

J.Kaczyński oceniał, że zwycięstwa będą tym łatwiejsze, im bardziej Polacy zjednoczą się - także wokół Radia Maryja, Telewizji Trwam i "tego nowego, naprawdę wielkiego, genialnego pomysłu, jakim jest telefonia komórkowa".

Prezes PiS zadeklarował, że jeśli tylko telefonia ruszy, sam natychmiast taki telefon nabędzie, co redemptoryści skwitowali, że nowa sieć działa już od soboty. "Mam nadzieję, że będzie nas wiele, bo to naprawdę świetna rzecz. To genialny pomysł, by ta wielka rodzina była jeszcze mocniej ze sobą związana, by się konsolidowała" - ocenił polityk.

Przekonywał pielgrzymów, że ich widok daje mu pewność, że Polacy są wielkim narodem - gdy przybywają "do stóp tronu Królowej Polski, aby się wzmocnić" - "by być gotowymi do podjęcia wielkich zadań związanych z naszą wiarą", a także z tym, "co stanowi, że jesteśmy Polakami, a więc narodem, który jak może żaden inny w świecie kocha wolność".

Jak mówił, trzeba podjąć wspólne dzieło i zwyciężyć, "bo Polska musi być, a by była, musi być z Kościołem". Jak bowiem - według prezesa PiS - "mówią nawet ci, którzy nie do końca są z nami" - nie można wyobrazić sobie polskości bez Kościoła. "Budujmy to wszystko, budujmy jedność, wyciągajmy ręce, zwyciężajmy zło dobrem, a przyjdą czasy lepsze, przyjdą czasy zwycięskie" - skonkludował J.Kaczyński.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane