J. Kaczyński: projekt budżetu na 2012 "kijem na wodzie pisany"

DI, PAP
opublikowano: 07-05-2011, 15:22

Projekt budżetu na 2012 r. to całkowita fikcja, to "budżet kijem na wodzie pisany - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, przyjęcie tego projektu przez rząd potwierdza, że działa on "poza jakimikolwiek procedurami".

W czwartek rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2012 rok. Zakłada on dochody na poziomie 292,7 mld zł, wydatki nie wyższe niż 327,7 mld zł, a deficyt nieprzekraczający 35 mld zł. Projekt skonstruowano przy założeniu wzrostu PKB o 4 proc. i inflacji średniorocznej o 2,8 proc. PiS od razu skrytykował rząd, że przyjął projekt za wcześnie, opierając się na - według tej partii - nierealnych wskaźnikach i działając pod wpływem kalendarza wyborczego.


"To jest budżet kijem na wodzie pisany. To jest całkowita fikcja" - oświadczył w sobotę na briefingu prasowym J. Kaczyński.

Według niego, przyjęcie projektu jest potwierdzeniem tezy, "że w tej chwili rządzi się poza jakimikolwiek procedurami". "To jest władza prawa nieprzestrzegająca, prawa nierozumiejąca, do demokracji się nienadająca" - powiedział J. Kaczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / J. Kaczyński: projekt budżetu na 2012 "kijem na wodzie pisany"