Jacaszek: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej w tym roku będzie wynosiło 10-15 proc.

19-08-2004, 16:27

Do końca bieżącego roku produkcja przemysłowa będzie rosła w tempie 10-15 proc. licząc rok do roku - ocenia wiceminister finansów Andrzej Jacaszek.

"Procesy się w tej chwili ustabilizowały Oceniamy, że to (tempo wzrostu produkcji - PAP) powinno wynosić 10-15 proc. do końca roku" - powiedział w czwartek PAP Jacaszek.

GUS podał w środę, że produkcja przemysłowa w lipcu 2004 roku wzrosła o 6,0 proc. rok do roku, po wzroście o 15,8 proc. w

czerwcu. Ekonomiści spodziewali się, że produkcja przemysłowa w lipcu wzrośnie o 11,1 proc. rok do roku.

Zdaniem wiceministra, środowe dane GUS na temat produkcji mogą świadczyć o chwilowym osłabieniu wzrostu, ale to nie jest jedyny czynnik. "Wynika to naszym zdaniem z chwilowego osłabienia, ale też należy zwrócić uwagę, jaką mieliśmy bazę" - powiedział Jacaszek.

W lipcu 2003 roku produkcja przemysłowa wzrosła o 10,3 proc. rok do roku, a więc baza do wyliczenia tempa wzrostu produkcji w lipcu br. była wysoka.

Zgodnie z ostatnią prognozą resortu finansów wzrost gospodarczy w 2004 roku wyniesie 5,8 proc. PKB.

mach/ ana/ pwd/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Jacaszek: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej w tym roku będzie wynosiło 10-15 proc.