Jacek Krawczyk wiceszefem Komitetu Ekonomiczno-Społecznego UE

PAP
opublikowano: 20-10-2010, 17:11

Szef Rady Nadzorczej PLL LOT Jacek Krawczyk został w środę wybrany na wiceprzewodniczącego Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego na 2,5-roczną kadencję. Przewodniczącym tej instytucji UE o charakterze doradczym został Szwed Staffan Nilsson.

Krawczyk ma odpowiadać za kwestie budżetowe. Ponadto w nowym kierownictwie EKES znalazła się Anna Maria Darmanin z Malty jako wiceprzewodnicząca odpowiedzialna za komunikację.

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny jest organem doradczym, który prezentuje instytucjom UE stanowisko organizacji społecznych i zawodowych z 27 krajów UE.

Krawczyk jest członkiem EKES od 2004 roku, czyli od wstąpienia Polski do UE. Od 2006 r. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Grupy Pracodawców w tej instytucji. Obecnie jest także wiceprzewodniczącym PKPP Lewiatan, przewodniczącym rady nadzorczej Polskich Linii Lotniczych LOT S.A., zasiada także w radzie nadzorczej Petrolot Sp. z o.o. oraz pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Mikrotech S.A. Jako były zawodowy pilot jest ekspertem w dziedzinie lotnictwa.

Członkowie EKES są mianowani przez kraje członkowskie. Swą doradczą działalność w Brukseli prowadzą nieodpłatnie.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Jacek Krawczyk wiceszefem Komitetu Ekonomiczno-Społecznego UE