Czytasz dzięki

Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP

PAP, KŁ
opublikowano: 02-08-2016, 15:15

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej, poinformował Krzysztof Czabański przewodniczącym Rady. Decyzja nie ma jednak charakteru natychmiastowej wykonalności.

Jak podała Informacyjna Agencja Radiowa, o odwołanie Kurskiego wnioskowała członkini rady, Joanna Lichocka.

Jacek Kurski był prezesem TVP od stycznia 2016 roku. Zastąpił wtedy Janusza Daszczyńskiego. Od listopada 2015 roku był podsekretarzem stanu w ministerstwie kultury i dziedzictwa narodowego.

Uchwała RMN o odwołaniu prezesa TVP Jacka Kurskiego wejdzie w życie z dniem rozstrzygnięcia konkursu na nowego prezesa TVP, ale nie później niż 15 października - poinformował przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

"Mamy nadzieję, że prezes Kurski - zachęcamy jego oraz inne osoby do wzięcia udziału w konkursie, i myślę, że (...) jak każdy uczestnik konkursu ma szansę go wygrać" - dodał Czabański.

Krzysztof Czabański stanowisko przewodniczącego Rady Mediów Narodowych objął w poniedziałek. Jak powiedział w rozmowie z PAP zaraz po wyborze, głosowało na niego czworo z pięciorga członków Rady: Joanna Lichocka oraz Elżbieta Kruk (obie z PiS), Grzegorz Podżorny (zgłoszony przez Kukiz'15), a także on sam. Przeciw był Juliusz Braun (zgłoszony przez PO).


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, KŁ

Polecane