Jacek Pasławski nowym prezesem Interia.pl

09-10-2004, 06:33

Jacek Pasławski został nowym prezesem portalu Interia.pl. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Jażdżyńskiego - poinformowała PAP spółka w piątkowym komunikacie.

Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Interia.pl, które odbyło się w piątek 8 października, na "wniosek akcjonariusza ComArch, podjęto uchwały dokonujące zmian w zarządzie spółki. Zarząd w nowym składzie powołany został zgodnymi głosami głównych akcjonariuszy spółki - ComArch oraz Radio Muzyka Fakty sp. z o.o." - napisano w komunikacie.

Poza Pasławskim, akcjonariusze wprowadzili też do zarządu nowego członka. Został nim Paweł Chwaleba. Funkcję wiceprezesa nadal zaś pełni Grzegorz Wójcik.

Nowy szef Interii związany jest z portalem od października 1999 r., a od lipca 2002 r. pełnił funkcję członka zarządu. Wcześniej, w 1998 r. pracował na stanowisku Dyrektora Sprzedaży w spółce ICVerify, zajmującej się płatnościami elektronicznymi.

Pasławski jest absolwentem Wydziału Zarządzania AGH w Krakowie. Ma 30 lat. Na nowym stanowisku będzie odpowiadać za całościową strategię rozwoju spółki.

Wójcik w dalszym ciągu zajmować się będzie zarządzaniem sprawami programowymi, a Chwaleba przejmie odpowiedzialność za rozwój techniczno-produkcyjny spółki oraz wdrożenia nowych projektów.

Chwaleba (31 lat) jest absolwentem wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH w Krakowie, ukończył też studia podyplomowe w Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z branżą internetową. W portalu Interia.pl pracuje od października 1999 r. Od roku 2001 sprawował też funkcję wiceprezesa spółki E-Media Interia.pl Sp. z o.o.

Jażdżyński sprawował funkcję prezesa Interia.pl od maja 2000 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jacek Pasławski nowym prezesem Interia.pl