Jacek Zdrojewski przewodniczącym Polskiej Lewicy w Warszawie

PAP
17-05-2008, 16:21

Przewodniczącym Polskiej Lewicy w Warszawie został Jacek Zdrojewski. Wyboru dokonano podczas odbywającego się w sobotę I  Warszawskiego Zgromadzenia Polskiej Lewicy.

W zgromadzeniu Polskiej Lewicy w Warszawie uczestniczyło ok. 40 osób.

Polska Lewica to partia założona przez byłego premiera Leszka Millera po opuszczeniu przez niego SLD. Kongres założycielski Polskiej Lewicy odbył się 5 stycznia 2008 r. Na przewodniczącego partii wybrano wówczas Leszka Millera i uchwalono na nim statut ugrupowania.

Program Polskiej Lewicy zakłada m.in. zwiększenie dostępu do rynku pracy, sprawiedliwy podział majątku narodowego, dalszą integrację z UE, utrzymanie bezpłatnego dostępu do edukacji i rozdział państwa od Kościoła.

"Z optymizmem patrzę w przyszłość, z tego względu, że jestem przekonany, iż nasz projekt jest mądry i w konsekwencji będzie dobrze na lewicy oceniony i zauważony" - powiedział w rozmowie z PAP nowo wybrany przewodniczący Polskiej Lewicy w Warszawie Jacek Zdrojewski.

Jego zdaniem, Polska Lewica to partia, która pamięta o swoich korzeniach ideowych, o wartościach i przekonaniach, które zawsze powinny towarzyszyć w działalności publicznej człowiekowi lewicy.

"Warto powrócić do tego ideału budowy państwa dobrze zorganizowanego i przyjaznego obywatelowi, w którym ma miejsce powszechny dobrobyt" - podkreślił Zdrojewski.

Jacek Zdrojewski to były wiceprezydent Warszawy i podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Był posłem IV kadencji z okręgu warszawskiego, objął mandat po śmierci Aleksandra Małachowskiego. Były przewodniczący mazowieckiej rady wojewódzkiej SLD, w czerwcu 2005 zrezygnował z członkostwa w tej partii w związku z konfliktem pomiędzy nim a nowym przewodniczącym SLD Wojciechem Olejniczakiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Jacek Zdrojewski przewodniczącym Polskiej Lewicy w Warszawie