Jack Ma: wojna handlowa to najgłupsza rzecz na świecie

opublikowano: 05-11-2018, 11:02

Jack Ma, szef chińskiego giganta e-commerce Alibaba, największej pod względem wartości firmy w Azji, jednoznacznie ocenia konflikt handlowy USA i Chin, pisze Reuters.

- To najgłupsza rzecz na świecie – powiedział Ma w poniedziałek.

Zobacz więcej

Jack Ma, prezes Alibaba

Bloomberg

Szef Alibaba Group Holding jest uczestnikiem rozpoczętego w poniedziałek w Szanghaju China International Import Expo (CIIE).

Ma uważa, że deficyt handlowy USA w wymianie z Chinami, który prezydent Donald Trump uznaje za jedną z głównych bolączek Ameryki, przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy w tym kraju i bez niego miałby on poważne problemy. Szef Alibaby stwierdził także, że polityka zwiększania importu Chin spowoduje wielkie kłopoty dla wielu firm, „ale także będzie dobrą okazją dla wielu konsumentów”. Ma wezwał również, aby nie obawiać się nowych technologii.

- Ludzie, którzy obawiają się nowych technologii to po pierwsze osoby starsze, po drugie rządy, a po trzecie ludzie sukcesu. Oni ich nienawidzą i boją się ich – powiedział. – Nigdy nie widziałem młodych ludzi obawiających się nowych technologii – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu