Jago liczy na kontrakt

GRA
opublikowano: 26-05-2010, 00:00

Umowa z Carrefourem doda 20 proc. do logistycznego biznesu dystrybutora mrożonek. A będzie jeszcze jeden kontrakt.

Umowa z Carrefourem doda 20 proc. do logistycznego biznesu dystrybutora mrożonek. A będzie jeszcze jeden kontrakt.

Jago pochwaliło się, że zajmie się obsługą logistyczną wszystkich sklepów Carrefour w Polsce. Chodzi o produkty mrożonkowe i lody.

— To zdecydowanie nasz największy kontrakt logistyczny w tym roku. Szacuję, że dzięki niemu nasze obroty w tym segmencie zwiększą się o około 20 proc. Będzie to widoczne w drugim półroczu 2010 r. — przewiduje Krzysztof Niebrzydowski, członek zarządu Jago.

W 2009 r. obroty Jago w segmencie logistycznym wyniosły około 6 mln zł (łączne przychody roczne to 210 mln zł). Poziomu marży spółka nie ujawnia, ale wiadomo, że jest "wysoka".

Jago szykuje jeszcze jedną dużą umowę.

— Wartość umowy, nad którą pracujemy, może być niższa od tej zawartej z Carrefourem, ale jej charakter będzie nowatorski. Chodzi o umowę logistyczno-handlową. Z myślą o niej ponieśliśmy już nawet pewne nakłady — tłumaczy Krzysztof Niebrzydowski.

Równolegle Jago prowadzi negocjacje dotyczące przejęcia firmy mrożonkowej działającej w krajach bałtyckich.

— Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, ale sprawa wygląda na razie dobrze — uważa Krzysztof Niebrzydowski.

Trochę gorzej wyglądają tegoroczne wyniki. Jago szacowało wstępnie, że ten rok zamknie na lekkim plusie (w 2009 r. miało 5,1 mln zł straty).

— Z przyczyn pogodowych kwiecień i maj były dla branży lodziarskiej bardzo trudne. Analizujemy nasz budżet, ale przyznaję, że osiągnięcie dodatniego wyniku netto może nie być oczywiste — ostrzega Krzysztof Niebrzydowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy