Jago rozczarowało brakiem przejęć

ZK
opublikowano: 02-04-2008, 00:00

Dystrybutor mrożonek narobił apetytu inwestorom, ale akwizycje stanęły pod znakiem zapytania. Skutek — wyprzedaż akcji.

Dystrybutor mrożonek narobił apetytu inwestorom, ale akwizycje stanęły pod znakiem zapytania. Skutek — wyprzedaż akcji.

Nawet o ponad 8 proc. taniały wczoraj akcje Jago, spółki zajmującej się logistyką i dystrybucją żywności mrożonej. To reakcja na informacje o wygaśnięciu listu intencyjnego w sprawie zakupu jednego z krajowych dystrybutorów żywności mrożonej. Do transakcji nie doszło, gdyż kontrahent nie przyjął oferty złożonej przez Jago. Podobno miał wyższe oczekiwania cenowe. Co więcej, giełdowa firma musiała przedłużyć ważność listu intencyjnego w sprawie drugiego z planowanych przejęć w tym sektorze. I to aż do końca roku. Podobno niezależnie od woli stron przedłużył się proces badania sytuacji prawno-ekonomicznej potencjalnego partnera, ale sytuacja wygląda lepiej niż w pierw-szym przypadku. O co chodzi? Nie wiadomo.

— Zarząd Jago nie zamierza komentować i wyjaśniać tej sytuacji — powiedziano nam w obsługującej firmę agencji public relations.

Tymczasem szumne zapowiedzi zarządu co do planów akwizycyjnych były impulsem do szybkiego wzrostów kursu Jago w tym roku. Z poziomu 3 zł dotarł on w pewnym momencie w okolice 5 zł. Firma kontrolowana przez grupę inwestorów powiązanych z Elżbietą Sjöblom zapowiadała przynajmniej trzy, a być może nawet cztery akwizycje. Kolejnym kandydatem miał być producent mrożonek, znacznie większy od samego Jago. Jeszcze kilka tygodni temu Wojciech Antkowiak, prezes spółki, zapowiadał, że dzięki trzem akwizycjom grupa będzie przynosić około pół miliarda przychodów i 20 mln zł zysku. Docelowo obroty mają sięgnąć nawet 700 mln zł. W obecnym kształcie, przy blisko 125 mln zł kapitalizacji rynkowej, Jago miało w 2007 r. prawie 105 mln zł przychodów i niespełna 2,3 mln zł zysku

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy