Jaguar LR szykuje znaczące cięcia etatów

opublikowano: 10-01-2019, 09:30

Największy brytyjski producent samochodów, Jaguar Land Rover, ma ogłosić "znaczną" idącą w tysiące redukcję miejsc pracy, donosi Reuters. Restrukturyzacja zatrudnienia jest m.in. następstwem dwucyfrowego spadku popytu w Chinach i zmniejszania się sprzedaży samochodów z silnikami wysokoprężnymi w Europie.

Firma produkuje większą liczbę swoich samochodów w Wielkiej Brytanii niż jakikolwiek inny duży lub średni koncern samochodowy i wydała miliony funtów na przygotowanie się do brexitu, na wypadek gdyby wprowadzono cła lub odprawy celne.

Zobacz więcej

Fabryka Jaguar Land Rover w Solihull (Wielka Brytania)

Bloomberg

JLR odnotował w okresie od kwietnia do września 2018 r. stratę netto w wysokości 354 mln GBP, i  już w 2018 r.  obniżył zatrudnienie o około 1 tys. etatów w Wielkiej Brytanii, zamknął fabrykę w Solihull na dwa tygodnie i ogłosił trzydniowy tydzień pracy w swoim zakładzie Castle Bromwich.

Firma należąca do indyjskiego konglomeratu Tata Motors przedstawiła plany obniżenia kosztów i poprawy przepływów pieniężnych o 2,5 mld GBP w tym "zmniejszenie kosztów zatrudnienia i poziomu zatrudnienia".

Te cięcia będą "znaczne" i mogą dotyczyć wielu tysięcy pracowników – twierdzi agencyjne źródło

JLR, który stał się największym brytyjskim producentem samochodów w 2016 r.,  był na dobrej drodze do wyprodukowania około miliona pojazdów przed upływem dekady, ale produkcja w 2018 r. prawdopodobnie spadła, ponieważ sprzedaż w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy zmniejszyła się o 4,4 procent.

Sprzedaż w Chinach w okresie od lipca do września spadła aż o 44 proc., co było największym spadek na jakimkolwiek rynku dla firmy z Anglii, zmieniając kraj z największego rynku sprzedaży w najmniejszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Jaguar LR szykuje znaczące cięcia etatów