Jak Bagsik wyciągał pięściarstwo z piwnic na salony

Dawid Tokarz
opublikowano: 18-08-2009, 00:48

Mamy nowe informacje w sprawie afery Digit Serve, brytyjskiej spółki założonej przez Bogusława Bagsika, która zebrała od  inwestorów 41 mln zł, a zwróciła im tylko 13 mln zł. Okazuje się, że spora część pieniędzy wpłaconych przez ponad 120 osób poszła nie na inwestycje foreksowe, a  na… boks.

Wieść o tym, że Bogusław Bagsik chce podbić polski rynek boksu zawodowego, gruchnęła na wiosnę 2007 r. Rewolucji miała dokonać grupa działająca pod marką 12 Round's, należąca do szwajcarskiej spółki Ceng.

Najpierw, w kwietniu 2007 r., Ceng zapłacił 750 tys. USD za wykupienie od Dona Kinga (najbardziej znany na świecie promotor boksu) praw do organizacji walk najlepszego polskiego pięściarza Tomasza Adamka. Potem grupa reprezentowana przez byłego twórcę Art-B podpisała z Polskim Związkiem Bokserskim umowę o współpracy. A już w czerwcu 2007 r. zorganizowała z rozmachem, godnym miana: bizantyjski przepych, galę w katowickim Spodku.

Oprócz Adamka na ringu wystąpił Andrzej Gołota, kilku innych polskich pięściarzy i cała grupa dobrych bokserów, sprowadzonych przez Dona Kinga. Tuż przed galą, po kilku tygodniach uników, Bogusław Bagsik wreszcie przyznał, że jest głównym jej organizatorem.

— Bardzo wysoko podniesiemy poprzeczkę. Wyciągniemy boks z piwnic na salony. Już wkrótce będziemy organizować gale w innych częściach Europy — zapowiadał.

Z naszych informacji wynika, że miała się tym zająć założona w kwietniu 2007 r. spółka Boxing Incorporation, mająca siedzibę pod tym samym adresem co DS.

— Nie znam się na boksie, ale mam pomysł, jak wypromować tę dyscyplinę. Za poważną grupą promotorską muszą stać poważne pieniądze. W naszym przypadku tak właśnie jest — zapewniał były szef Art-B.

Czy inwestorzy DS wiedzieli, że są sponsorami? Ile pieniędzy poszło na wykup Adamka od Dona Kinga? Czy polski bokser sam stracił na piramidzie? Dowiesz się z wtorkowego „Pulsu Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jak Bagsik wyciągał pięściarstwo z piwnic na salony