Jak design może pomóc firmom

Dorota Masajło
opublikowano: 07-03-2017, 22:00

Za kilka dni w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się X Międzynarodowa Konferencja z cyklu: „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce. Projektujemy dobrą formę”.

Podczas wydarzenia będzie mowa m.in. o korzyściach wynikających z efektywnego zastosowania wzornictwa w projektowaniu produktów i usług branży medycznej, farmaceutycznej i kosmetycznej. Polska zajmuje szóste miejsce w Europie wśród eksporterów kosmetyków, a rodzime przedsiębiorstwa farmaceutyczne stanowią połowę z wykazujących aktywność innowacyjną firm w naszym kraju. Poruszone zostaną również zagadnienia dotyczące projektowania zorientowanego na użytkownika z wykorzystaniem koncepcji design thinking w tworzeniu nowatorskich produktów. Omówiony zostanie również wpływ wzornictwa na pozycję rynkową i giełdową firmy oraz strategie ochrony wzornictwa przemysłowego. Wydarzeniu towarzyszyć będą spotkania networkingowe skierowane do start-upów z branży medycznej, farmaceutycznej i kosmetycznej. W przedsięwzięciu udział wezmą przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw, instytucji otoczenia biznesu, eksperci związani z sektorem wzornictwa, a także z tematyką ochrony własności przemysłowej. Udział w konferencji jest bezpłatny.

WAŻNA DATA: 13-14.03

W tych dniach odbędzie się X Międzynarodowa Konferencja „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce. Projektujemy dobrą formę”.

WIĘCEJ INFORMACJI: Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej www.uprp.gov.pl tel.: +22 579-04-50

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu