Jak przygotowujemy się do Unii

Marta Biernacka
opublikowano: 31-12-2003, 00:00

Zdobywamy zaufanie klientów

Pokładamy duże nadzieje w akcesji Polski do UE. W grudniu 2001 r. otworzyliśmy odział w Holandii. Obecność na rynku europejskim już przed integracją pozwala nam na wyprzedzenie o krok konkurencji. Mamy dostęp do informacji o unijnym rynku rolnym i sposobach działania zagranicznych rywali. Oddział ma ułatwić nam rozwijanie eksportu. Firma ma już certyfikat dobrych praktyk handlowych GMP+. Świadectwo to posiada 95 proc. zachodnich firm z branży. Holenderski odział i certyfikat są naszą wizytówką. Pomagają budować zaufanie klientów.

O firmie

Gdańska spółka Nagrol jest firmą handlową działającą od 1992 r. na rynku pasz i zbóż. Największy udział w przychodach Nagrolu zajmuje import i sprzedaż śruty sojowej. Firma ma 15-proc. udział w rynku śruty i należy do 3 największych dostawców tego surowca na rynek polski. Głównymi odbiorcami śruty są wytwórnie pasz przemysłowych, a zbóż — firmy młynarskie. Nagrol zabezpiecza transakcje towarowe obracając kontraktami futures na giełdzie CBOT w Chicago i MATIF w Paryżu.

Nagrol jest dwukrotnym laureatem rankingu Gazele Biznesu. W 2002 r. obroty firmy wyniosły 232 mln zł, a zysk netto blisko 1,9 mln zł.

Piotr Grela dyrektor działu pasz w firmie Nagrol

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Biernacka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy