Jak Putin obniżył ceny

MD
opublikowano: 26-06-2009, 18:54

Największy rosyjski detalista, X5, poinformował o obniżeniu cen sprzedawanej żywności. Przyczyną jest niezadowolenie premiera Władymira Putina, który nieoczekiwanie odwiedził jeden z  jego sklepów i zbulwersował się wysokością cen.

Putin w czwartek kazał zatrzymać się kawalkadzie rządowych aut przez supermarketem Pierekriestok, którego właścicielem jest X5. W środku zbeształ na oczach klientów menedżerów sklepu za zbyt wysokie jego zdaniem ceny kiełbasy i mięsa.  

X5 wydało oświadczenie, w którym wyraża zadowolenie z tego, iż premier Putin wybrał właśnie ich supermarket. Detalista ogłosił jednocześnie wielką wyprzedaż oferując 30-80 proc. obniżki cen 3000 artykułów.

- Całkowicie podzielamy stanowisko szefa rządu w sprawie konieczności tworzenia cywilizowanego rynku konsumenta – powiedział, cytowany w oświadczeniu spółki, jej prezes, Lew Khasis.

 

MD, uk.biz.yahoo.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane