Jak rozegrać poziom 3,80 na CHF/PLN?

Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 28-09-2017, 08:40
aktualizacja: 28-09-2017, 08:40

Skala i dynamika osłabienia złotego z ostatnich dni podprowadziła kurs CHF/PLN ponownie w kierunku kluczowego w dłuższym terminie oporu.

Ponieważ w tym swingu cenowym jest to pierwsze starcie z oporem, zatem biorąc pod uwagę jego znaczenie można przyjąć, że lokalnie ma prawo uaktywnić się podaż, a więc kurs szwajcarskiej waluty nieco cofnąć.

Problem jedna w tym, że obszar 3,80 zł, poza oporem o poziomym charakterze i testowanym już na początku sierpnia układem overbalance, wchodzi do gry po raz kolejny w ostatnich tygodniach. Podaż dostaje co prawda jeszcze do dyspozycji obecnie linię trendu spadkowego, ale zwolennicy zmiany trendu na wzrostowy dostrzegą zapewne również ukształtowaną formację podwójnego dna.

Angażowanie się w długie pozycji w sytuacji przekroczenia 3,80 zł obecnie jest moim zdaniem posunięciem ryzykownym z uwagi na dynamikę podejścia z ostatnich dni, a co za tym idzie ruchu generującego spore, krótkoterminowego wykupienie. Jeśli jednak zdarzyłoby się tak, że rynek przez kilka dni będzie się w rejonie obecnych poziomów konsolidował, bądź pojawi się jedynie płytka, kontrolowana przez popyt korekta, wówczas po takim uspokojeniu docelowy, potencjalny atak na 3,80 zł może okazać się skutecznym sygnałem zmiany trendu w dłuższym horyzoncie. Warto przypomnieć, że analogiczny sygnał (wybicia linii trendu spadkowego) już przed dwoma tygodniami stał się faktem na USD/PLN.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy