Jak rozmnożyć nasze pieniądze

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 29-02-2008, 00:00

Na tej stronie znajdziecie państwo krótkie opisy wybranych przez nas nowości inwestycyjnych.

DWS TFI

DWS Zmian Klimatycznych

Ten fundusz będzie się starał zarobić na spółkach, których produkty i usługi chronią środowisko — na przykład na energii ze źródeł odnawialnych, technologiach energooszczędnych, zapobieganiu klęskom żywiołowym. To fundusz funduszy, który inwestuje w jednostki międzynarodowego DWS Invest Climate Change.

Rekomendacja „PB”:

Dla inwestorów, którzy w ochronie środowiska dostrzegają nie tylko szczytne ideały, ale także pieniądze.

Lokaty bankowe

Większość banków

Tym razem nietypowo — nie wskazujemy na produkty konkretnej instytucji, lecz zbiorczo wyróżniamy banki, prześcigające się ostatnio w podwyższaniu oprocentowania lokat czy kont oszczędnościowych. Dzięki temu stały się miejscem, gdzie nie tylko się trzyma, ale też pomnaża pieniądze.

rekomendacja „PB”:

Dla szukających wytchnienia od giełdowej nerwówki. Bez problemu znajdą depozyt oprocentowany 6-7 proc. rocznie. Nie powinni tylko zapominać o rosnącej inflacji, zjadającej część papierowego zysku.

Skarbiec TFI

Skarbiec Rynków Surowcowych

Fundusz akcyjny. Będzie lokował w działających na całym świecie spółkach i funduszach związanych z wydobyciem i przetwórstwem surowcowym.

rekomendacja „PB”:

Dla inwestorów, którzy wierzą, że surowce będą drożeć.

Wealth Solutions

Lokata Las Vegas II

Lokata strukturyzowana, oparta na indeksie ISE SINdex, skupiającym 30 spółek prowadzących i obsługujących kasyna oraz produkujących alkohol i papierosy. Do firm z „grzesznego” indeksu należą takie marki, jak Johnnie Walker czy Marlboro. Inwestycja z 80-procentową gwarancją kapitału, trwa cztery lata.

rekomendacja „PB”:

Nałogi i hazard towarzyszą ludziom od zawsze.

Od teraz można nie tylko trwonić na nie pieniądze, ale także zarabiać.

TU Europa i New World Alternative Investments

Lokata Food

To 2,5-letnia lokata strukturyzowana, pozwalająca zarabiać na zmianie cen produktów rolnych (pszenicy, soi i kukurydzy). Opakowana w polisę ubezpieczeniową, zwalniającą zysk od podatku Belki, a na dodatek z gwarancją 80 proc. kapitału.

rekomendacja „PB”:

Pozwoli inwestorom zarobić na zwyżce cen żywności.

Drożejąca żywność będzie dla inwestora oznaczała nie tylko większe wydatki, ale także i zyski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu