Jak rozmnożyć nasze pieniądze

Grzegorz Nawacki
27-03-2009, 00:00

Na tej stronie opisujemy wybrane przez nas nowości inwestycyjne.

BPH TFI

BPH Globalny Żywności i Surowców

Fundusz inwestycyjny lokujący w akcje notowanych na całym świecie spółek związanych z sektorem żywnościowym i surowcowym (metale czy ropa) oraz w indeksy i certyfikaty funduszy zagranicznych, powiązanych z tymi rynkami.

rekomendacja PB:

Dzięki tej inwestycji drożejąca żywność i paliwa nie będą pustoszyły portfela, ale przysporzą zysków.

Fortis Bank

Byki i niedźwiedzie

Fundusz strukturyzowany, zarejestrowany w Luksemburgu. Pozwala zarabiać na giełdzie, niezależnie ani od spadków, ani od wzrostów. Wynik tej czteroletniej inwestycji zależy od zmiany cen akcji z całego świata, znajdujących się w koszyku. Mechanizm wyliczania zysku pozwala zarabiać, gdy kursy spadają i kiedy rosną. Fundusz ma 100 proc. gwarancję kapitału.

rekomendacja PB:

Dla tych, którzy chcą zarabiać na giełdzie, niezależnie od rozwoju sytuacji.

New World Alternative Investments

Lokator

Produkt struktury-zowany na 1,5 roku. Zysk zależy od zmiany trzech indeksów giełdowych: spółek amerykańskich, strefy euro i polskich. Jeśli wszystkie indeksy utrzymają się w wyznaczonym przedziale, klient dostanie premię. Jej wysokość zależy od wariantu: w pierwszym premia jest niższa, ale gwarancja kapitału wynosi 100 proc., w drugim gwarancja na poziomie 95 proc. uprawnia do wyższej premii.

rekomendacja PB:

Dla inwestorów, którzy wierzą w sens inwestowania w akcje, ale nie wiedzą, na jakich rynkach szukać zysków.

Getin Bank

Kapitał Bezpieczeństwa IV

Trzyletni produkt strukturyzowany z gwarancją zachowania 102 proc. wpłaconego kapitału. Zysk uzależniony jest od zmiany indeksu opisującego spółki z branży rolno-spożywczej z całego świata, dzięki czemu można zarabiać na surowcach rolnych. Zysk zwolniony jest z podatku Belki.

rekomendacja PB:

Jeśli wierzysz, że soja, pszenica, bawełna czy mięso będą drożały przez najbliższe trzy lata.

Wealth Solutions

Super Dynamiczna Ósemka

Połączenie produktu strukturyzowanego i polisolokaty o oprocentowaniu odpowiadającemu 8 proc. w skali roku. Lokata jest na rok, a część inwestycyjna — na trzy lata. Wynik zależy od zmiany indeksu BNP Paribas Millennium 10 Europe Serie 3 ER, stosującego aktywną strategię lokowania w akcje, surowce, nieruchomości i waluty na rynkach Europy, Azji i USA.

rekomendacja PB:

Dla szukających dobrze oprocentowanej lokaty, połączonej z "dopalaczem", który może dać ekstra zysk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Jak rozmnożyć nasze pieniądze